1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeni Bakan Efkan Ala kimdir?
Yeni Bakan Efkan Ala kimdir?

Yeni Bakan Efkan Ala kimdir?

Yeni Kabineye dışarıdan atanan yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala Diyarbakırlıların yakından tanıdığı bir isim.

A+A-
2004 yılında Diyarbakır Valisi olarak 3 yıl görev yapan Ala, daha sonra 2007 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Müsteşarı olarak atanmıştı.
Görev yaptığı sürece, çalışkan yapısı ve kente yaptığı hizmetlerle  Diyarbakır halkının büyük sevgisini kazanan yeni İçişleri Bakanımıza Diyarınsesi olarakk görevinde başarılar diliyoruz.
 
İçişleri BakanıEfkan Ala kimdir? 
 
Efkan Ala İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 1987 mezunudur. Efkan Ala 1988'de kaymakamlık stajına başladı.
 
Efkan Ala İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 1987 mezunudur. Efkan Ala 1988'de kaymakamlık stajına başladı. İki yıl Sakarya Valiliği maiyet memurluğu, bir yıl İngiltere'de hizmet içi eğitimden sonra, ikişer yıl Dernekpazarı, Kabataş ilçelerinde kaymakamlık, Tunceli'de vali yardımcılığı yaptı. Efkan Ala İçişleri Bakanlığı'nda Eğitim Şube Müdürlüğü, İller İdaresi Daire Başkanlığı,Turizm Bakanlığı'nda Eğitim Genel Müdürlüğü ve Müşavirlik görevlerinde bulundu. Batman valiliğinden sonra 14 Eylül 2004 tarihinde Diyarbakır Valiliği'ne atanmıştır. 10 Eylül 2007 tarihi itibariyle Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilmiştir. Efkan Ala Evli ve iki çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT