1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yemlik arpa satışı başladı
Yemlik arpa satışı başladı

Yemlik arpa satışı başladı

Bingöl İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sedat Ildız, Toprak Mahsulleri Ofisi Elazığ Ajans Amirliği ve Diyarbakır Şube Müdürlüğü tarafından yemlik arpa satışı yapılacağını söyledi.

A+A-

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ildız, besici ve yetiştiricilere yemlik arpa satışı başlandığı konusunda açıklamada bulundu.Toprak Mahsulleri Ofisi Elazığ Ajans Amirliği ve Diyarbakır Şube Müdürlüğü tarafından yemlik arpa satışı yapılacağını belirten Ildız: "0,620 Kg/TL olarak (KDV ve manipülasyon hariç, şubeler arası nakliye ilave ücreti dahil) satışı yapılacak.

Yetiştiricilerimize ve besicilerimize kayıtlı oldukları il ve ilçe müdürlüklerimizden kaç baş ve cins hayvan beslediklerini belgelemeleri halinde büyükbaş hayvan başına günlük 5 kg, küçükbaş hayvan başına günlük 1 kg hesabı üzerinden bir aylık arpa tüketim miktarına kadar satış yapılabilecek. Yem fabrikaları ise halen faaliyette olduklarını gösterir belge ibraz etmeleri gerekir" dedi.

Yem fabrikaları ile besici ve yetiştiricilerine yapılacak arpa satışları için müracaatların, 25 Aralık 2012 tarihi mesai bitimine kadar devam edeceğini vurgulayan Ildız, Elazığ TMO Ajans Amirliği'ne ve Diyarbakır TMO Şube Müdürlüğü'ne talep formu ve taahhütnameyle yapılacağını sözlerine ekledi.

 

 

 

(Nihat Kanat - İLKHA)