1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yemeğimizi yediler,öldürmeye kalktılar
Yemeğimizi yediler,öldürmeye kalktılar

Yemeğimizi yediler,öldürmeye kalktılar

Geçtiğimiz hafta sonu Ankara'da oynanan karşılaşma sonrası Amedsporlu yöneticilere öldüresiye saldırı girişimi, Amedspor'a yapılan her türlü haksızlık ve Türk Futbolunda şiddetin ne boyutlara geldiğini en net haliyle ortaya çıkardı.

A+A-

Hürriyet gazetesinde yer alan Turgay Çakmakçı'nın haberleştirdiği, Amedsporlu Yönetici Nurullah Edemen yaşananları ve saldırı olayını yaşayanlardan biri olarak kamuoyuna anlattı.

Yemeğimizi yediler,öldürmeye kalktılar
Ankaragücü deplasmanında, porotokol tirübününde saldırıya uğrayan Amed yöneticisi, “Ligin ilk yarısındaki maçta Ankaragücü yöneticilerini bizzat ağırladım, meşhur Diyarbakır kahvaltısı yaptık. Burada ise Başkan’ın korumaları bizi öldürmeye kalktı” dedi. Ankaragücü cephesi ise, “Olay münferit” açıklaması yaptı.

571e5e57c03c0e2fbc7e9dcb.jpg

İKİNCİ Lig Kırmızı Grup’da pazar günü oynanan Ankaragücü-Amed Sportif Faaliyetler maçında yaşananlar Türkiye’nin gündemine oturdu. Evindeki maçın ilk yarısını 1-0 önde tamamlayan Ankaragücü, maçın 85. dakikasında 2-1 geriye düşünce protokol tirbünü karıştı. Bir grup, ellerindeki demir çubuklarla Amed yöneticisi 5 kişiye saldırdı. Bu sırada Amed yöneticisi Hadi Mızrak yumruklanarak 2 metre yükseklikteki tribünden beton zemine atıldı. Amed yöneticileri şikayetçi olunca harekete geçen Emniyet olayla ilgili olarak 6 kişinin gözaltına alındığını, 4 kişinin ise arandığını açıkladı. 

‘BU İNSANLIĞA SIĞMIYOR’

KONU ile ilgili görülerini aldığımız Amed Sportif Asbaşkanı Nurullah Edemen şunları söyledi: “Yaşananları spor bir yana insanlığa sığdıramıyorum. Ligin ilk yarısındaki maçta A.Gücü yöneticilerini bizzat arabamla havalimanından aldım, meşhur Diyarbakır kahvaltısına götürdüm. Ankara’da ise Başkan’ın korumaları bize saldırdı. Burada bir linç yaşandı. Bizi öldürmeye kalktılar” dedi. 

‘OLAYLAR BİZİ ÇOK ÜZDÜ’

ANKARAGÜCÜ yönetimi ise yaptığı açıklamada “Asla tasvip etmediğimiz ve münferit yaşanan olaylar esnasında yönetim olarak olayların daha da büyümemesi için gerekli çabayı gösterdik” dedi. Yönetici Metin Akyüz ise şunları söyledi: “Biz Diyarbakır’da çok güzel ağırlandık. Böyle bir olayın yaşanması çok üzücü. Golden sonraki sevinçler tribünlerin tepkisine neden olmuş.”

HABERE YORUM KAT