1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yeğenim ölümden döndü
Yeğenim ölümden döndü

Yeğenim ölümden döndü

Diyarbakır'da Erdal Bozkurt isimli yurttaş Eğitim Araştırma Hastanesi'ne bağlı Nülkeer Tıp Kliniği'nde görevli A.T. isimli hemşirenin Kürtçe konuştuğu için kendisine hakaret ettiğini ve 4 yaşındaki böbrek hastası yeğeni Hêlîn'e iğne vurmadan röntgenini çe

A+A-

DİYARBAKIR'da Erdal Bozkurt isimli yurttaş, 17 Eylül'de böbrek hastası olan 4 yaşındaki yeğeni Hêlîn Bozkurt'u muayene etmek için Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne bağlı Nülkeer Tıp Kliniği'ne götürdü.

Muayene sırasında Kürtçe konuştuğu için A.T. isimli hemşire ile tartıştığını belirten Bozkurt, hemşirenin kendisini aşağıladığını ve böbrek hastası olan yeğeni Hêlîn'e yanlış tedavi uyguladığını öne sürdü. Hakaretine maruz kaldığını belirttiği A.T. isimli hemşirenin yeğenine iğne vurmadan röntgen filmini çektiğini söyleyen Bozkurt, yanlış uygulama nedeniyle yeğeninin ölümden döndüğünü ifade etti. Yanlış tedavi yöntemi nedeniyle hastane başhekimliğine çıktığını söyleyen Bozkurt, başhekimin de kendisi ile alay edercesine güldüğünü ve daha sonra tutanak tutacakları yönde taahhütte bulunduğunu ifade etti.

İddialara ilişkin aradığımız Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'nin santral görevlisi ise, yetkililer ile ilgili görüşme talebimizi telefonu birkaç kez yüzümüze kapatarak karşılık verdi. A.T. isimli hemşirenin 4 yaşındaki böbrek hastası Hêlîn Bozkurt'a ilişkin yanlış tedavi uygulaması ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz SES üyesi ve Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü MR sorumlusu Hasan Aytaş ise, böbrek hastası bireylerin Tomografi'sinin iğnesiz çekildiğini fakat İVT için çekilen röntgen testinde önce iğne yapılıp, daha sonra filminin çekilmesi gerektiğini kaydetti.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT