1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yazgan: 'Diyarbakır'da görev yapmak bir güzellik'
Yazgan: 'Diyarbakır'da görev yapmak bir güzellik'

Yazgan: 'Diyarbakır'da görev yapmak bir güzellik'

Çanakkale'nin Biga ilçe Devlet Hastanesi'nden Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönüllü tayin isteyen Ortopedi Uzmanı Doktor Ahmet Özyazgan Diyarbakır'da görev yapmanın ayrı bir güzellik olduğunu belirtti.

A+A-

Tıbbı teknolojik cihazlar ile donatılan ve bölgeye hizmet veren, günde binlerce hastaya şifa olan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktor kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. Çanakkale Biga'da Ortopedi Uzmanı olarak görev yapan Doktor Ahmet Özyazgan kendi isteğiyle Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne tayinini isteyerek göreve başladı. Güleryüzlülüğü ile kısa zaman içerisinde hastaların gönlünde taht kurmayı başaran Özyazgan, hastalarının şifa bulup hastaneden ayrılmasının kendisini doyasıya mutlu ettiğini söyledi.

Kendilerine ödülün hastaların mutluluğu olduğunu söyleyen Özyazgan, “İstanbul Tıp Fakültesi Çapa'dan mezun olduktan sonra Van'da pratisyenliğimin mecburi hizmetini yaptım. 2006 yılında Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde ortopedi ihtisasıma başladım. 2011 yılında mecburi hizmetimi tamamlamak için Çanakkale/Biga'da görevime başladım. Diyarbakır insanlarının sıcaklığını samimiyetini bildiğim için ve doğunun her zaman doktor ihtiyacı olduğunu bazı meslektaşlarımın doğuyu tercih etmediğini bildiğim için Diyarbakır'da görev yapmak için gönüllü olarak tayinimi istedim ve Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi'ne göreve başladım.Diyarbakır'a geldim şuan Şehir dışından gelen hastaların akınına uğruyorum.Çanakale,Erzurum,Van,Gaziantep,Bodrum dan hastalarım gelmektedirler.Sadece bir sıkıntım var Kürtçe bilmiyorum onuda inşallah öğreneceğim Kürtçe konuşan yaşlı hastalarım var onlara daha iyi hizmet verebilmek için Kürtçe konuşmayı öğreneceğim. Hastalarımın sağlıklarına kavuşması beni çok mutlu ediyor. Hastalarımın hayır duası, benim için her şeyden önemli” diye konuştu.

Diyarbakır Kamu hastaneler Birliği Genel sekreteri Doç.Dr Muhammed Güzel Kurtoğlu şunları söyledi.Ortopedi uz.Sn.Dr Ahmet Özyazgan arkadaşımızı Daha önce Van ilimizde çalıştığım için yakinen tanırım çalışkan yetenekli sevecenliği ile kendisini adeta mesleğine adamış bir doktor arkadaşımızdır.çok memnun oldum Diyarbakıra gelmesiyle inşallah dahada güzel değerli doktorlarımız gelecek hep birlikte güzel hizmetler yapacağız hayırlara vesile olsun dedi.

HABERE YORUM KAT