1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaz spor okulundan profesyonel takıma transfer
Yaz spor okulundan profesyonel takıma transfer

Yaz spor okulundan profesyonel takıma transfer

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz Yaz Spor Okulları'nda seçilen çocuk sporcular Büyükşehir Belediyespor'un altyapısına katılmak üzere yetiştiriliyor.

A+A-

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Müdürlüğü tarafından yaz sezonu boyunca 835 öğrenciyi kabul ettiği ücretsiz Yaz Spor Okulları'nda iyi durumda olan 10 çocuk Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün altyapısına kazandırılmak için çalıştırılıyor. Yeniköy Halı Saha'da cumartesi ve Pazar günleri iki hoca tarafından çalıştırılan 2000, 2001 ve 2002 doğumlu çocuklara okullarda da seçilen çocuklar katıldı. Toplam 40 çocuk iki grup halinde önce antrenman yapıyor ardından kendi aralarında maç yapıyor. Büyükşehir Belediyespor'un Şilbe'deki çim sahada profesyonel kadın futbol takımı ile de karşılaşan çocuk futbolculardan 10'unun lisansı da çıkarıldı. Klüp çocuklara forma da dağıttı.

Büyükşehir Belediyespor Kulübü Altyapı Sorumlusu Ramazan Karataş, U14-U18 yaş arasında 150 kadar sporcularının olduğunu belirterek, her hafta çalışma yürüttüklerini söyledi. Karataş, ilkbaharda çocuklarla ilgili bir lig hazırlığı içinde olduklarını da bildirdi.