1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaz Spor Okulları’ndan faydalanan çocukların yüzü gülüyor
Yaz Spor Okulları’ndan faydalanan çocukların yüzü gülüyor

Yaz Spor Okulları’ndan faydalanan çocukların yüzü gülüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’nda yüzme ve jimnastik kurslarını başarıyla tamamlayan 432 çocuğa sertifika verildi.

A+A-

Okullarda en büyük ilgi yüzme kursuna olurken, iki ay içinde 400 çocuk yüzmeyi öğrendi. Kurslarını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını alan çocuklar verilen hizmetten memnun.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü Yaz Spor Okulları’nda bu yıl futbol, basketbol, masa tenisi, satranç, karate, tekvando, atletizm, obezite, kort tenisi, badminton, yüzme ve jimnastik kursları verildi.

7-14 yaş arası çocukların faydalandığı kurslardan yüzme ve jimnastik kurslarını başarıyla tamamlayan çocuklara sertifikaları verildi.

Şılbe Spor Tesisleri’ndeki sertifika töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü Spor Koordinatörü Ercan Baran, Gençlik ve Spor Bakanlığı yüzme havuzunda hafta iki gün eğitim verdiklerini, öncesinde çocuklara bone, terlik, şort, tişört, gözlük verildiğini, çocukların servislerle kursa götürüldüğünü, tüm giderin belediye tarafından karşılandığını bildirdi. Çocukların hepsinin yüzmeyi öğrendiğini söyleyen Ercan, 2016’da yüzme kursunu yeniden açmayı düşündüklerini, iki ay değil 12 ay eğitim vererek daha çok çocuğa yüzmeyi öğretmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Belediyeye teşekkür ettiler 

Törenin ardından yüzme eğitimini başarıyla tamamlayan çocuklara sertifikaları takdim edilirken, çocuklardan Şevin Şeker, Yusuf Kılıç ve Önder Karabaş, yüzmeyi öğrendiklerinden dolayı mutlu ve memnun olduklarını söylediler. Çocuklar, sosyal hizmet çalışmasından dolayı belediyeye ve eğitmenlerine teşekkür ettiler. 

Jimnastik kursuna 32 çocuk katıldı

Jimnastik kursuna katılan 32 çocuk ise Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda Spor Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Sertifikalar, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Selma Kıratlı, Spor Şube Müdürü Ayten Tekeş ve Eğitmen Filiz Özer tarafından verilirken, törende konuşan Eğitmen Filiz Özer, Yaz Spor Okulları’nda bu yıl ilk kez jimnastik dalında eğitim verdiklerini belirtti.

Özer, “Çocukların jimnastikle esneklik kazanmasını, daha çok sosyalleşmesini sağlıyoruz. Fiziksel anlamda çocuklardaki duruş bozukluğunu düzeltiyor, vücudun daha dik daha iyi bir pozisyon almasını sağlıyor. Ruhsal olarak da sosyalleşiyorlar, çocuklar özgüvenlerini kazanıyorlar, yeteneklerini keşfediyorlar. Memnuniyet anketi düzenledik. Gelen anketlerin cevaplarına baktığımız zaman genelde memnun kalmışlar, devamını diliyorlar ve idman saatlerinin biraz daha fazla olması gibi talepleri var.” dedi.

Çocuklardan Bejna Eylül Çiçekçi ise, çalışmalardan memnun olduğunu belirterek, ters takla atmayı, amuda kalkmayı, yan taklayı, düz takla atmayı öğrendiklerini ve mutlu olduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler