1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaz spor okulları sezonu tamamlandı
Yaz spor okulları sezonu tamamlandı

Yaz spor okulları sezonu tamamlandı

DİYARBAKIR- Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları'nda sezon tamamlandı.

A+A-

Geleneksel hale getirilen Yaz Spor Okulları'nın Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yaz dönemindeki çalışmaları tamamlandı. 29 Haziran'da açılan Yaz Spor Okulları'nda 26 branşta 74 antrenör görev yaparken, 10 bin 509 kişi çalışmalara katılarak çeşitli branşlarda eğitim aldı. Diğer 25 branşta kurslar ücretsiz verilirken, ücretli tek branş olan yüzmeye 3 bin 400 kişi katıldı. Yüzmeyi basketbol,hentbol ve atletizm takip etti. Basketbolda bin 960, hentbolda 924 ve atletizmde de 709 kişi çalışmalara katılarak kurs gördü.

“HEDEFLEDİĞİMİZ SAYIYI BULDUK”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Abdullatif Umut, hedefledikleri 10 bin katılımın üzerine çıkmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Diyarbakır'da gençleri daha fazla sporla buluşturduklarında bunun sevincini yaşadıklarını belirten Umut, amaçlarının gençlere sadece yaz döneminde değil tüm yıl boyunca spor yaptırmak olduğunu ifade etti. Umut, “Onları tüm sezon boyunca spor yaptırmak istiyoruz . Bu konuda tesislerimizde var, antrenörlerimiz de var. Yeter ki çocuklarımız spor yapmak istesinler. Bu konuda ailelere de büyük görev düşüyor. Onların da çocuklarının boş zamanlarını sağlıklı değerlendirmeleri için spor salonlarına yönlendirmeleri gerekiyor. Çocuklarımızı sokaklardaki kötü alışkanlıklardan korumamız gerekiyor. Bu konuda herkes üstüne düşeni yapmalı. Topluma ve devletimize faydalı bireyler yetiştirmeliyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT