1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaz spor okulları kursları başladı
Yaz spor okulları kursları başladı

Yaz spor okulları kursları başladı

Kayapınar Belediyesi tarafından açılan yaz spor okulları kursları başladı.

A+A-
Kursa katılan tüm sporcuların spor malzemesi belediye tarafından karşılandı.Kayapınar Belediyesi tarafından bu yıl ilki yapılan yaz spor yoğun bir katılımla başladı. 
 
Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksinde gerçekleşecek yaz spor okulları kurslarında futbol, voleybol, basketbol, hentbol, tekvando, atletizm ve satranç dallarında spor eğitimi verilecek. Etkinliğin açılışında konuşan Kayapınar Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Güngür, “ Bu yıl ilk defe yapılacak olan yaz spor okullarında 7 dalda toplam 800 çocuk 20 eğitmenimiz tarafından eğitim verilecek.
 
Yaz spor okullarımızdaki temel amacımız çocukların sosyalleşmelerine ve sosyal kimlik kazanmalarına yardımcı olacaktır. Gerek yönetim olarak ve gerekse eğitimci olarak temel amacımız, çocukların evrensel değerler çerçevesinde katılabileceği, barışa hizmet edebileceği eşitliği, paylaşımcılığı, öz güven duygularına artıran ve özgür olanı arzulayan yeni nesiller yetiştirmektir. Spor eğitimi yanında çocuklarımıza toplumsal cinsiyet, sağlık, beslenme, iletişim ve öfke kontrolü konularında eğitim seminerleri verilecek. Ayrıca gezi, piknik ve sinema gibi sosyal etkinlikler çocuklarımızı buluşturacağız “ şeklinde konuştu.
 
Yetenekli gençler alt yapıya takımlarına alınacak
 
7-12 arası yaş gurubu çocuklara yönelik verilecek spor kursları iki ay sürecek. Kurslara katılan 800 sporcunun malzemeleri belediye tarafından karşılandı. İki aylık kurslar sonucu yetenekli gençlerin tespiti yapılarak, profesyonel alt yapı takımlara alınacaklar.
 
 

HABERE YORUM KAT