1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yaz Spor Okulları başlıyor
Yaz Spor Okulları başlıyor

Yaz Spor Okulları başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Amedsporumuzun her yıl geleneksel olarak düzenlediği "Yaz Spor Okulları" 08 Temmuz başlıyor.

A+A-

Bu yıl spor okullarında branş sayısı artırılırken, şimdiye kadar yüzlerce çocuk, spor okullarından faydalanmak için başvuru yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü ve Amedspor kulübümüzün ortak  her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve bir model haline getirdiği "Yaz Spor Okulları",  08 Temmuz'da başlıyor. 7-14 yaş arası erkek ve kız çocuklarının faydalanacağı spor okulları, 1 Eylül 2016'te sona erecek. "Yaz Spor Okulları”na şu ana kadar 350 kişi başvuruda bulunurken, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Spor Şube Müdürlüğü'ne kayıt başvuruları 04 Temmuz 2016’ya kadar devam edecek.

Çocuklar hizmetlerden ücretsiz yararlanacak

Alanında uzman 19 spor eğitmeninin görev alacağı spor okulları, bu yıl futbol, basketbol, Kort tenisi, Voleybol, Jimnastik, kort  tenisi dışında Kick Boks, Obezite ve Futsal branşlarına da yer vererek branş çeşitliliğini artırdı. Spor eğitimleri, kentin farklı bölgelerinde Yeni Köy Halı Saha , Sümerpark Ortak Yaşam Alanı,Talaytepe Büyükşehir Belediye  ( Amedspor ) Tesisleri'nde yapılacak. Spor Şube Müdürlüğü yaz okuluna başvuran tüm çocuklara şort, tişört ve şapka spor malzemelerini ücretsiz dağıtacak ve çocuklar ulaşım sıkıntısı olan yerlere servislerle ulaşabilecek.

Çocuklar tatillerini sporla geçirecek

"Yaz Spor Okulları" ile ilgili bilgi veren Amedspor Alt yapı Koordinatörümüz Adnan Zengin, yaz spor okullarıyla kentte sosyo ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını spora yönlendirmek istediklerini söyledi.

Okulların tatil olmasıyla birlikte çocukların yaz tatillerini sporla geçirmesi için çalışma yaptıklarını belirten Zengin , 7-14 yaş arası tüm kız ve erkek çocukların bu organizasyondan ücretsiz bir şekilde faydalanabileceğini vurguladı.

Başarılı ve yetenekli çocuklar spor kulüplerine yönlendirilecek

Sağlıklı bir yaşam ve gelecek için sporun önemli bir etken olduğunun altını çizen Zengin, "14 yaş altı çocuklar sporla tanıştığında gelişimleri daha iyi oluyor. Özellikle Futbol, Basketbol ve jimnastik 7-10 yaş grubundaki çocukların boy uzaması ve kilolarının kontrol altında tutulması açısından oldukça önemlidir.

Fizyolojik etkiler dışında çocukların, 1 yıl boyunca okulda yaşadıkları stresin atlatmasında da sporun önemine dikkat çeken Adnan Zengin, yaz okullarıyla çocuklardaki stresi ve biriken olumsuz enerjiyi almayı hedeflediklerini ifade etti.

Spor okullarıyla aynı zamanda çağın en büyük hastalıklarından biri olan obezitenin de önüne geçmeyi düşündüklerini aktaran Adnan Zengin, yaz okuluna gelecek çocuklara spor alışkanlığını kazandıracaklarını ve spor kültürünü aşılayacaklarını belirtti. Çocukların 3 ayın sonunda başvuru yaptığı branşın sporunu yapabilecek düzeye geleceğine vurgu yapan Zengin, spor okullarının sonunda yetenekli ve başarılı çocuklarında kentte bulunan amatör spor kulüplerine yönlendirileceğini söyledi. 

Çocuklara ve ailelere seminer vereceğiz

04  Temmuzda kayıtların sona ereceği ve 08 Temmuz'da start alacak olan "Yaz Spor Okulları" öncesinde temel spor konusunda çocuklara ve ailelere dönük bir seminer vereceklerinin bilgisini veren Zengin, "Bu seminerde amacımızın ne olduğunu anlatacağız. Velilerle ayrıca ‘çocuklara nasıl sağlıklı bir spor yaptırabiliriz’i tartışacağız. Ayrıca yine bizim spora bakış açımız nedir bunu da ailelerle paylaşacağız" dedi.

Kayıt Son Tarih                             : 04 Temmuz 2016

Yaz Spor Okulları Başlama Tarihi  : 08 Temmuz 2016

Yaz Spor Okulları Bitiş Tarihi         : 01 Eylül 2016

Kayıt Başvurusu                           : Sümer Park Ortak Yaşam Alanı

İrtibat Numarası                           : 0412 226 22 98

HABERE YORUM KAT