1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor
Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor

Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin çocukların sosyal becerileri ve bireysel yeteneklerini geliştirmek için Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda açtığı Yaz Kursları’ndan 363 çocuk yararlanıyor.

A+A-

Çocukların eğlenerek eğitim aldığı Yaz Kursları, okullar açılıncaya kadar devam edecek.Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün, çocukların sosyal becerilerini, bireysel yeteneklerini geliştirmek ve ortaklaşmayı sağlayarak sosyal ilişkilerini güçlendirmek amacıyla birçok dalda açtığı Yaz Kursları devam ediyor.

16 Haziran’da açılan ve Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda devam eden, drama, bağlama, koro, sanat, resim, akıl oyunları, matematik ile İngilizce kurslarından toplam 363 çocuk yararlanıyor. 9-14 yaş arası çocukların faydalandığı kurslar, hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki saat sürüyor. Cuma günleri ise sinema gösterimi yapılıyor.

Müziğe yoğun ilgi

Çocukların büyük ilgi gösterdiği Müzik Atölyelerinde, bağlama ve gitar kursları veriliyor. Müzik aletlerinin Belediyemiz tarafından temin edildiği atölyede, çocuklar, enstrümanlarla pratik yapma şansı yakalıyor. Atölyede müziğe yatkın olduğu anlaşılan çocuklar, yıl boyunca ders destek programında yer alan Çocuk Korosu’na devam etme şansı yakalıyor.

Akıl Oyunları ve Matematik Atölyesi 

Açıldığı ilk günden itibaren matematiği korkulu rüya olmaktan çıkaran, bu nedenle ailelerin yoğun ilgi gösterdiği ve çocuklarını kaydettiği Akıl Oyunları ve Matematik Atölyesi’nde, çarşamba, perşembe ve cuma günleri eğitim veriliyor. Atölyeye daha çok TEOG sınavına girecek çocuklar başvurarak, örgün eğitimde alamadıkları ve eksik kaldıkları konuları atölye sayesinde tamamlamaya çalışıyor.

Drama eğitimi sona erdi

Yaz Kursları’nda çocukların büyük ilgi gösterdiği bir diğer kurs ise drama. Sümerpark’ta, çocuklarda bilişsel becerilerin gelişimini doğrudan destekleyen ve yaratıcılığı ortaya çıkaran drama eğitimi sona ererken, eğitim, Elazığ’ın Gezin ilçesindeki Büyükşehir Belediyesi Hazar Gölü Tesisleri’nde süren Çocuk Yaz Kampı’nda devam ediyor.

İki Zarokistanda yaz kursları veriliyor

Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sümerpark Ortak Yaşam Alanı ve DİKASUM şubelerinde bulunan Zarokistanlarda (oyun odaları) eğitimler yaz nedeniyle sona ererken, Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’ndaki 2 oyun odasında kurslar veriliyor. Kurslardan sabah ve akşam olmak üzere toplam 79 minik faydalanıyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler