1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaz kur'an kursu kayıtları başladı
Yaz kur'an kursu kayıtları başladı

Yaz kur'an kursu kayıtları başladı

DİYARBAKIR- Türkiye genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl yaz aylarında okulların tatil olmasıyla açılan Kur'an kurslarına Diyarbakırlılar yoğun ilgi gösterdi.

A+A-
Diyarbakır'ın Sur İlçe Müftülüğü tarafından, okulların tatil olması ile birlikte 220 camide Kur'an kursu açıldı. Sur İlçe Müftüsü Ramazan Tolan, Kur'an kursunun hafta içi 5 gün günde 3 saat verileceğini söyledi.
 
Kur'an kursu kayıtlarının geçen seneye oranla yüzde 90 arttığını kaydeden Tolan, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da çocuklarımıza Kur'an kursu vermeye devam ediyoruz. Kayıtlarımıza ailelerin ilgisi çok fazla. Bu yıl 7 bin öğrenciyi kayıt yapmayı hedefliyoruz. Tabi dini derslerimiz verilirken çocuklarımızın aynı zamanda sıkılmaması için camilerimizde vatandaşlarımızın desteğiyle eğitim verecek olan hocamız kursta olan çocuklarımıza dini yarışmalar yaparak hediye verecek. Kurslarımız başlamadan ders verecek olan hocalarımızı seminerlere tabi tuttuk. Kursa gelen çocuklara nasıl yaklaşılması, ders verilmesini ve diyaloglarının nasıl olması konusundaki seminer Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verildi" dedi.
 
Tolan, kursun 22 Ağustos'ta sona ereceğini sözlerine ekledi. 
 
(BE-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT