1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaz Kur’an kurslarına davet
Yaz Kur’an kurslarına davet

Yaz Kur’an kurslarına davet

DİYARBAKIR - Okulların tatile girmesiyle birlikte Diyarbakır'ın Ergani İlçe Müftülüğü bünyesinde yaz Kur’an kursları açıldı.

A+A-

İlçe Müftü Vekili Ahmet Uluç, ebeveynlere çağrıda bulunarak, yaz Kur’an kurslarının, çocukların ve gençlerin hem tatil yapmalarına hem de dini inanç ve ibadet esaslarının yanında ahlaki prensipleri kavrayıp yaşamalarına fırsat veren kurslar olduğunu söyledi.

Uluç, "22 Haziran tarihinde başlayacak yaz Kur’an kurslarımız 21 Ağustos’a kadar sürecektir. Merkez ve tüm köy camilerimizin hepsinde görevli personelimizce 5 yaş üstü tüm çocuklarımıza velilerinin yazılı izniyle dini eğitim verilecektir. Bilindiği üzere İslam dini güzel ahlak üzere kurulmuştur. Hz. Muhammed (sav) bir hadisi şerifinde buyurmuşlardır, “İslam güzel ahlaktır.” Bu anlamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi dinimizin emir buyurduğu güzel ahlakla donatmak en büyük sorumluluğumuzdur. Bu nedenle bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine en yakın cami veya Kur’an Kursu’na bekliyoruz.

Anne ve babaların da bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu bizimle paylaşmalarını talep ediyoruz. Bu vesileyle gerçekleşecek kurslar, çocuklarımızın, Kur’an-ı Kerim'i okuma ile birlikte bazı sure ve ayetleri mealleriyle birlikte öğrenmelerine, dinimizin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile Peygamberimizin hayatını genel manada öğrenmelerine, değişik sportif ve kültürel etkinliklerle kurslarda geçirdikleri zamanları neşeli ve kaliteli bir şekilde yaşamalarına, güzel dostluk ve arkadaşlıklar edinmelerine imkan verecek şekilde gerçekleşecektir" dedi. 


(ET-YRT-Y)

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler