1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaz Kur'an kurslarına davet
Yaz Kur'an kurslarına davet

Yaz Kur'an kurslarına davet

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, okulların tatile girmesiyle birlikte İlçe Müftülüğü bünyesinde yaz Kur'an kursları açıldı.

A+A-
İlçe Müftüsü Mesut Örnek, ebeveynlere çağrıda bulunarak, yaz Kur'an kurslarının, çocukların ve gençlerin hem tatil yapmalarına hem de dini inanç ve ibadet esaslarının yanında ahlaki prensipleri kavrayıp yaşamalarına fırsat veren kurslar olduğunu söyledi.
 
Örnek, "23 Haziran tarihinde başlayacak yaz Kur'an kurslarımız 22 Ağustos'a kadar sürecektir. 16 Haziran tarihinde başlayacak kurs kayıtlarımız 23 Haziran'a kadar devam edecektir. Merkez ve tüm köy camilerimizin hepsinde görevli personelimizce 5 yaş üstü tüm çocuklarımıza velilerinin yazılı izniyle dini eğitim verilecektir. Bilindiği üzere İslam dini güzel ahlak üzere kurulmuştur. Peygamber Efendimiz (sav) bir hadisi şerifinde 'İslam güzel ahlaktır' buyurmuşlardır. Bu anlamda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi dinimizin emir buyurduğu güzel ahlakla donatmak en büyük sorumluluğumuzdur.
 
Bu nedenle bütün çocuklarımızı ve gençlerimizi kendilerine en yakın cami veya Kur'an kursuna bekliyoruz. Anne ve babaların da bu konuda üzerlerine düşen sorumluluğu bizimle paylaşmalarını talep ediyoruz. Bu vesileyle gerçekleşecek kurslar, çocuklarımızın, Kur'an-ı Kerim'i okuma ile birlikte bazı sure ve ayetleri mealleriyle birlikte öğrenmelerine, dinimizin inanç, ibadet ve ahlak esasları ile peygamberimizin hayatını genel manada öğrenmelerine, değişik sportif ve kültürel etkinliklerle kurslarda geçirdikleri zamanları neşeli ve kaliteli bir şekilde yaşamalarına, güzel dostluk ve arkadaşlıklar edinmelerine imkan verecek şekilde gerçekleşecektir" dedi. 
 
(ET-YRT-Y)
Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT