1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yavuz‘Kardeşçe yaşamak hepimize fayda getirir’
Yavuz‘Kardeşçe yaşamak hepimize fayda getirir’

Yavuz‘Kardeşçe yaşamak hepimize fayda getirir’

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde açılan hendek ve barikatları kaldırmak amacıyla başlatılan sokağa çıkma yasakları ve operasyonlar 54’ncü gününde devam ederken operasyonların sona ermesi ve Diyarbakır’ın eski barış günlerine dönmesi için toplumun her kesiminde

A+A-

Diyarbakır halkının eski barış dolu günlerini özlediğini belirten sivil toplum kuruluşları halkın yanı sıra esnafında iflasın eşiğinde olduğunu belirtti. Savaşın asla fayda getirmeyeciğini belirten Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanı Yasin Yavuz, “Kardeşçe yaşamak hepimize fayda getirir” dedi.


‘Ölümlere karşıyız”


Yaşanan çatışmaların, operasyonların ve sokağa çıkma yasaklarının her kesimi rahatsız ettiğini belirten Başkan Yasin Yavuz, “Ölümlere karşıyız, insanlar ölmesin. Yaşanan olaylar esnafımızı halkımızı  her kesimi rahatsız ediyor dostluk, kardeşlik, barış olsun acılar yaşanmasın analar ağlamasın  şiddet hiçbir zaman fayda getirmemiştir güzellikler yaşansın”  diye konuştu.


‘Sağduyunun sesi yükseltilmeli’


Esnafın yanı sıra evlerinde oturan vatandaşlarında tedirgin olduğunu dile getiren Başkan Yavuz, “Herkes tedirginlik yaşıyor  savaş asla fayda getirmemiştir aksine zarar getiriyor  kardeşçe yaşamak hepimize fayda getirir, savaş asla fayda getirmemiştir. Ancak baş döndürücü bir hızla ilerleyen son süreç bu hal ve tabiatla ilişkilendirilmesi güç gelişmelere de yol açıyor. Zaman zaman sağduyunun harekete geçtiği görülse de inisiyatif hem zayıf kalıyor hem de “yeni gündemler” arasında unutuluyor. Şu halde sağduyunun sesini bulmalı ve yükseltmeliyiz” diye konuştu.
 
    

 

HABERE YORUM KAT