1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Yatak Odası Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?
Yatak Odası Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak Odası Tasarımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çoğumuz yatak odası takımını alırken hazır seri üretim mobilyalardan birini seçer ve daha sonrasında onu odamıza sığdırmaya çalışırız.

A+A-

Pek çoğumuz yatak odası takımını alırken hazır seri üretim mobilyalardan birini seçer ve daha sonrasında onu odamıza sığdırmaya çalışırız. Bu durum ise genellikle dar ve kullanışsız alanlar oluşmasına ve insanın en rahat etmesi gereken oda olan yatak odasında istediği gibi dolaşmasını engellemektedir.

Orça Mobilya’da Yatak Odası Tasarımları

Dar ve kullanışsız alanlar oluşma riskinin farkında olan ve bu konuya çözüm getirebilmek için seri üretim ve fabrikasyon ürünler yerine kişiye özel tasarımlar yapan ve kaliteli, konforlu, kullanışlı mekânlar oluşturmayı hedefleyen Orça Mobilya, sadece yatak odası tasarımlarında değil, aynı zamanda ,  kişiye ve isteğe özel ray dolaplar, genç odası takımları, banyo dolapları gibi farklı alanlarda da üretim yapmaktadır.

Hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada bulunduran ürünleri piyasaya süren ve tamamen kişinin istekleri doğrultusunda tasarımlarına yön veren Orça mobilya, yatak odası takımlarında yatak mobilyası, gardıroplar veya ar, şifonyer, tuvalet masası ve komodin parçalarından istenilenleri üretmekte ve bunları bir araya getirerek muhteşem yatak odalarını müşterilerine ulaştırmaktadır.

Yatak Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Yatak odası dekorasyonunun en önemli parçası tabii ki yataktır. Odanın büyüklüğüne göre boyutları ayarlanacak olan bu yatak mobilyaları ve yatak başlığı, odanın bütünlüğü göz önüne alınarak seçilmelidir.

Yatak odasında kullanılacak olan mobilyalar seçilirken veya tasarlama aşamasında odanın büyüklüğü de oldukça önemlidir. Odanın ebadı küçük ise ve tüm mobilyalar sığmayacak ise bazı mobilyalardan vazgeçmek veya mobilyaları birleştirerek kullanmak gerekebilir. Tuvalet aynası ve şifonyerin bir arada kullanıldığı oldukça şık tasarımları da içeriğinde bulunduran Orça Mobilya, bu konuda oldukça başarılı bir tercih olacaktır.

Mutfak tasarımında en önemli nokta nasıl ki mutfak dolapları ise, yatak odası tasarımında da en önemli nokta gardıroplardır.

Gardırop Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde farklı bir oda varsa ve bu oda giyim odasına dönüştürülebilir durumda ise, yatak odasında gardıroba ihtiyaç yoktur. Ancak böyle bir durum mümkün değil ise yatak odasının ebatları göz önüne alınarak gardırobun büyüklüğüne ve modeline karar verilmelidir.

Mutfak dolapları tasarlanırken nasıl ki dar alanlar için ray dolap tercihleri öneriliyor ise, yatak odası tasarımında da eğer dolap için ayrılabilecek geniş bir alan yoksa mutlaka ray dolap kullanılmalıdır. Kayar kapılara sahip bu ray dolaplar, hem odanın daha ferah durmasını sağlayacak hem de kullanım kolaylığı verecektir. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler