1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşlılara evde bakım projesi
Yaşlılara evde bakım projesi

Yaşlılara evde bakım projesi

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, hasta ve yaşlılara evde bakım hizmeti projesini hayata geçirdi.

A+A-

Uzun zamandır proje üzerinde hazırlık yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, ilçe merkezinde tespit edilen 60 vatandaşın 6 ay boyunca her ay bir sefer evin tüm temizlik ve hijyeni sağlamak amacıyla hasta ve yaşlı bakımı yapan 6 bayan personelle hizmetlerini sunmaya başladı.

Proje kapsamında Turgut Özal Mahallesi'nde yaşlı ve diyaliz hastası olan çiftin evi temizlendi. Kulp SYDV Müdürü Sinan Buluterkin projeyle ilgili yaptığı açıklamada, "Amacımız, Kulp ilçesine bağlı mahalle ve köylerde yaşayan 3294 sayılı Kanun kapsamında yer alan, evde bakım hizmetini yerine getiremeyen ve sağlık sorunlarıyla birlikte maddi yoksunluk içinde olan bu vatandaşları kötü yaşam koşullarından kurtarmak daha sıhhi ortamlar sağlayabilmektir.

Bu proje ile sosyal ve ekonomik yönden yoksunluk içinde yaşamını sürdüren ancak huzurevi hizmeti istemeyen korunmaya, bakıma ve yardıma muhtaç yaşlılara hizmet verilirken; sosyal güvencesi olmayan, kirada oturan, ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan, yardıma muhtaç kişilere istihdam alanı sağlamak amaçlanmıştır.

Bu kişiler eğitim gören kursiyerler arasından seçilip, yaşlılara evlerinde bakım ve temizlik hizmeti vermekle, bizde bu proje kapsamında en iyi hizmeti sunmak için çaba harcamaktayız,ayrıca mutfaklarında ,buz dolaplarında eksik malzemeleri de temin ederek vatandaşlarımıza bir nebzede olsa yardımcı olmak için tüm gayretlerimizle çalışmaktayız" dedi.


(MT-YRT-AŞ-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT