1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşlılar unutulmadı
Yaşlılar unutulmadı

Yaşlılar unutulmadı

Yaşlılarımız kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesinin yanında toplumdan sevgi ve saygı beklemekte.

A+A-

Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız yaşlılarımıza sevgi ve saygıyı dile getirmek için,1982 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 18-24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak ilan edilmiştir.

Bu kapsamda Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programları Şube Müdürü Ferah Şahman Gören, Toplum Sağlığı Şube Doktoru Ender Aslan ve şube çalışanlarımız tarafından evde bakım hizmeti alan yaşlıları evinde ziyaret etti.

Yaşlılarımızın sağlık sorunları hakkında bilgi alınıp, yaşlılıkta daha kaliteli bir yaşam için düzenli fiziksel aktivitenin yararları, sağlıklı yaşam, yeterli ve dengeli beslenmeyle ilgili konularda bilgiler verildi.  Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan ‘’ Dün ile bugün arasında köprü kuran yaşlılarımızın istek ve beklentilerini yerine getirmek ve gönüllerini hoş tutmak bizim insani görevimiz,  bir nebzede mutlu ettiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu. Ziyaretlerden memnun kalan yaşlılar ise hayır dualarında bulunup, mutluluklarını ifade ettiler.

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT