1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşlılar moral depoladı
Yaşlılar moral depoladı

Yaşlılar moral depoladı

Diyarbakır Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,'Yaşlılar Haftası' nedeniyle Sur bölgesinde yaşayan 24 yaşlı vatandaşa gezi turu ve yemek programı organize etti. Unutulmaz bir gün yaşayan yaşlılar adeta moral depoladı.

A+A-

Diyarbakır Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,  "Dünya Yaşlılar Haftası" dolayısıyla ilçedeki 65 yaş üstü yaşlılara gezi düzenledi.

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Melikahmet Toplum Merkezi'nin  tespiti sonucu evlerinde tek tek alınan yaşlılara önce gezi turu yapıldı. Şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezen yaşlılara daha sonra tarihi Ongözlü Köprü girişindeki restorantta yemek verildi.

SOSYOLOJLAR EŞLİĞİNDE GEZİ

 Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt'un yanı sıra kurumdaki diğer yöneticiler ve 2 sosyolog da etkinliğe katılarak yaşlılara hem psikolojik destek hem de moral verdi.

Toplam 24 yaşlı vatandaşın katıldığı etkinliklerle ilgili bilgi veren  Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt,Diyarbakır'a yeni atandığını belirterek görevinin başında böyle bir etkinliğe denk geldiği için heyecanlandığını söyledi.

'BUNU YAPMAK BİZİM BORCUMUZDUR'

 Bozkurt,”En önemli vazifemiz yaşlılarımıza büyüklerimize,dezavantajlı insanlarımıza sahip çıkarak onları desteklemektir. Onları insan olarak her türlü güzelliğe layıktırlar Bu tür çalışmalarımız Allah'ın izniyle devam edecektir. Ulaşabileceğimiz kadar tüm yaşlılara ulaşmaya çalışacağız. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. İnsanın insana ve özellikle yaşlı olanlara yönelik şefkat ve dayanışma gayreti, karşılıksız ve sevgi-saygıyla olmalıdır. Yaşlı insanlarımıza gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörü onlara olan minnet borcumuzdur” dedi.

HABERE YORUM KAT