1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Yaşlı adamı namaz sırasında öldürdüler
Yaşlı adamı namaz sırasında öldürdüler

Yaşlı adamı namaz sırasında öldürdüler

Batman merkeze bağlı Balpınar beldesinde 65 yaşındaki şahıs, camide sabah namazı kılarken kimliği belirsiz kişiler tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü.

A+A-

Merkeze bağlı Balpınar (Grêsîra) beldesinde ikamet eden 65 yaşındaki iki evli ve 11 çocuğu olan M.Salih Bali, sabah namazında kimliği belirsiz kişiler tarafından camide cemaatle namaz kıldığı esnada av tüfeğiyle öldürüldü.
Balpınar Köyü Camii cemaati, olaydan önce M.Salih Bali`nin kendisini vuran kişilere selam verdiğini ve cami cemaatine, köyde beyaz renkli arabayla tanımadığı kişilerin cami etrafında dolandıklarını söylediğini belirttiler.
Balpınar Köyü Camii cemaati, M.Salih Bali`nin en son camiye girdiğini ve kendilerine beyaz renkli bir arabanın cami etrafında dolaştığını söylediğini ifade ederek, "M.Salih Bali cemaatten en son olarak camiye geldi ve tanımadığı kişilerin cami etrafında arabayla tur attıklarını bize söyledi. Bizler de hiç fark etmedik dedik. Bizler namaza durduk ve birinci rekatta iken bir patlama sesi duyduk. Önce köyün trafosunun patladığını sandık ama ben vuruldum diye bir ses gelince imam ile birlikte namazımızı bozarak M.Salih Bali`nin vurulduğunu anladık. Çocuklarına haber verdik ve gelip babalarını arabaya koyup hastaneye götürdüler" dedi.
Batman Bölge Devlet Hastanesi`ne kaldırılan Bali`nin, kan kaybından öldüğü öğrenildi. M.Salih Bali`nin cenazesi otopsi yapılması için Diyarbakır Adli Tıp`a götürüleceği belirtildi.
Bali`nin, 30-40 yıl önceki bir kan davasından dolayı öldürüldüğü iddia edilirken, jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı. (İLKHA)