1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Yaşatırken katledilmek istemiyoruz”
“Yaşatırken katledilmek istemiyoruz”

“Yaşatırken katledilmek istemiyoruz”

Cizre'de görevi başında polis tarafından katledilen sağlık emekçisi Aziz Yural için Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde açıklama yapan sağlık emekçileri, "Yaşatırken katledilmek istemiyoruz" dedi.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, Halis Toprak Vakfı Devlet Hastanesi önünde açıklama yapıldı.

 

''Aziz Yural'a sözümüz barış, artık yeter ölümüne çalışma, çalışırken ölmeye de hayır'', ''Güzel günler göreceğiz korkmayın çocuklar'', ''Korkmuyoruz korkmadık, susmadık susmuyoruz'' dövizlerinin taşındığı eylemde, "Ölüme karşı yaşam, savaşa karşı barış, siyaha karşı beyaz '' sloganları atıldı.
 
Açıklama yapan SES Lice Temsilcisi Jiyan Şenol, devletin sokağa çıkma yasaklarını "güvenlik" bahanesiyle sürdürdüğünü ancak o yasağın kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve gençler için katliam ve zulüm getirdiğine işaret etti.  Ergani ilçesinde ise SES üyeleri, İlçe Devlet Hastanesi'nde açıklama yaptı. Acil dışındaki tüm servislerin iş bırakma eylemi ile kapatıldığı hastanede açıklama yapan SES Temsilcilisi Sevda Şimşek, ilan edilen yasakları kınayarak bu yasaklar süresince yaşanan hak ihlali ve katliamlara dikkat çekti.
 
Diyarbakır Bismil'de iş bırakan sağlık çalışanları İlçe Devlet Hastanesi önünde açıklama yaptı. SES İlçe Temsilcisi Necim Ertuğrul, AKP hükümetinin 16 Ağustos'tan beri çok sayıda bölgeyi defalarca özel güvenlik bölgesi ilan ettiğine dikkat çekerek, "Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak bu savaşa daha fazla kurban vermeyeceğiz. Israrla 'savaşa hayır' demekten vazgeçmeyeceğiz" dedi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler