1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşar'ı kim infaz etti!
Yaşar'ı kim infaz etti!

Yaşar'ı kim infaz etti!

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan Suat Yaşar, kimliği belirsiz kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldü.

A+A-

Diyarbakır'da Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışan Suat Yaşar, mesai çıkışı evine giderken kimliği belirsiz kişilerin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti.
 
Olay, önceki akşam merkez Yenişehir İlçesi'ne bağlı Şehitlik semtinde meydana geldi. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde personel olarak çalışan 41 yaşındaki Suat Yaşar, daha önce hizmetli memur olarak çalıştığı Yenişehir Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu önünden geçerken silahlı saldırıya uğradı. Ayağına ve kafasına aldığı kurşunlarla yere yığılan Yaşar, ambulansla hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybetti.
 
UYUŞTURUCU BAĞIMLILARIYLA TARTIŞMIŞ
 

Cinayetin nedeni konusunda sağlıklı bilgi edinilemezken,cinayetin üzerindeki sır perdesini aralamaya çalışan polis uyuşturucu tacirleriyle ilgili iddiaların üzerinde duruyor.
 
Mardin'nin Kızıltepe ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Suat Yaşar'ın daha önce görev yaptığı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'na sızarak öğrencileri rahatsız eden uyuşturucu bağımlısı ve satıcısı gençleri uyardığı, okuldan ayrıldıktan sonra da okula yakın olan evinin önüne kadar gelerek kendisini taciz eden bu gençlerle tartıştığı iddia edildi. Bu kişilerin Yaşar'ı tehdit ettiği ve hedef haline getirdiği öne sürülürken, olay sırasında da bu gençlere çevreyi rahatsız etmemeleri konusunda telkinlerde bulunduğu çevre sakinleri tarafından dile getirildi.
 
POLİS, KAMERA KAYITLARINI İNCELİYOR
 
Olayın meydana geldiği Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun güvenlik kamerasının kayıtlarını incelemeye başlayan polis, olay hakkında bilgisi olduğunu düşündüğü kişiler ve Yaşar ailesinin de bilgisine başvurarak cinayeti aydınlatmaya çalışıyor.

Evli ve 3 çocuk babası olan Suat Yaşar'ın bu şekilde hayatını kaybetmesi ailesini ve sevenlerini yasa boğarken, Yaşar'ın birlikte çalıştığı mesai arkadaşları da olaydan dolayı şokta olduklarını ifade ederek Yaşar'ın kimseyle sorunu olmayan ve çevresinde sevilen bir insan olduğunu anlattılar.

HABERE YORUM KAT