1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşar Kemal Caddesi’ne bin 400 ton asfalt serildi
Yaşar Kemal Caddesi’ne bin 400 ton asfalt serildi

Yaşar Kemal Caddesi’ne bin 400 ton asfalt serildi

Kent genelinde asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarını sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Kemal (Ekinciler) Caddesi'ne bin 400 ton asfalt sererek çalışmaları tamamladı.

A+A-

Kent merkezindeki bulvar, cadde ve sokaklara 2017 yılı içinde 500 bin ton sıcak asfalt sermeyi hedefleyen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarına Yenişehir ilçesinde devam ediyor.

Kooperatifler Mahallesi’nde 650 metre uzunluğundaki Gevran Caddesi’ni asfaltlayan ekipler, çalışmalarını Yaşar Kemal (Ekinciler) Caddesi'ne kaydırdı. Trafik yoğunluğu nedeniyle asfalt söküm çalışmaları gündüz, asfalt serme çalışmaları ise gece saatlerinde yürüten ekipler, 500 metre uzunluğundaki caddeye bin 400 ton asfalt sererek çalışmayı tamamladı.

Ekipler, asfaltı tamamlanan Yaşar Kemal Caddesi’nde trafik akışının güvenli bir şekilde yapılması için yol çizgileri çizecek.

Yenişehir’de asfalt çalışmaları sürüyor

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Yenişehir ilçesinde caddelerin yanı sıra sokaklarda da asfalt çalışmasını sürdürüyor. Ekiplerin, Şehitlik Mahallesi’ndeki Mardinkapı Mezarlığı civarında yer alan 208. ve 206. sokaklardaki asfalt çalışmaları devam ediyor.

HABERE YORUM KAT