1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşanan zulümlerin kaynağı Siyonizm'dir
Yaşanan zulümlerin kaynağı Siyonizm'dir

Yaşanan zulümlerin kaynağı Siyonizm'dir

Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan, Diyarbakır'da partilileriyle bir araya geldi. Erbakan, dünyada ve Türkiye'de yaşanan gelişmelere değinerek, dünyadaki tüm zulümlerin altında siyonizmin olduğuna dikkat çekti.

A+A-

Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından Demirok Düğün Salonu'nda düzenlenen 'Dünyada ve Türkiye'de neler oluyor' konulu konferansa konuşmacı olarak Saadet Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Fatih Erbakan katıldı. Erbakan, konuşmasında dünya, Türkiye ve Ortadoğu'daki gelişmeleri değerlendirdi.

Diyarbakır'ın çok hayırlı ve mübarek bir bölge olduğunu belirten Erbakan, 100 yıl önce Osmanlı'yı yıkmak için planlar yapan Batı'nın Diyarbakır 'a gönderdiği ajanlarının inançlı Kürt şeyhleri tarafından kovulduğunu belirtti.

Dünya Siyonizm'inin bürokrasiyi siyaseti ve ekonomiyi elinde tutarak toplumları yönlendirdiklerine dikkat çeken Erbakan, "Siyonizm'in bu yönlendirme ve etkilemeyi elinde bulundurduğu medya ve ekonomik imkânlarla gerçekleştiriyor" dedi.

İsrail'in Filistin halkına en büyük zulümleri yaşatmasına rağmen her hangi bir zorlamayla baş başa bırakılmağını belirten Erbakan, "Bütün zulümlerin kaynağının İsrail olduğu bilinmesine rağmen, başta ABD ve Batı olmak üzere herkes İsrail'e özel muamele uyguluyor. İsrail söz konusu olduğu zaman hiçbir uluslararası kanun ve antlaşma geçerli olmuyor" diye konuştu.

İsrail'in Siyonizm tarafından büyük israil projesinin gerçekleştirilmesi için kurulduğunu vurgulayan Erbakan, "Dünya Siyonizm'i İsrail'i kurdurmuş ve bugüne kadar da desteklemiştir. Büyük İsrail projesinin gerçekleşmesi için gereken tüm zulümleri yapmaktadır. Büyük İsrail projesi kapsamında İsrail katliamlarını artırmakta ve özellikle Müslüman Filistin halkına yaşam hakkı tanımamaktadır. Bu proje kapsamında İsrail bugün 22 tane Müslüman ülkenin içişlerine müdahale etmektedir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de yaşanan gelişmelere de değinen Erbakan, "Türkiye'de yaşanan gelişmelerin iyi olduğunu fakat bunların yeterli olmadığını görüyoruz. Hükümet 4+4+4 gibi güzel adımlar attı bunlar takdire şayan işlerdir ama yeterli değildir. Bunun yanı sıra Türkiye ekonomisinin iyiye gittiğini söylemek doğru değil. Çünkü Türkiye'nin şu anda 550 milyar dolar borcu var" dedi.

Erbakan son olarak, "Bugüne kadar gelen iktidarların yaptığı borçların toplamı 230 milyar dolar iken hükümetin yaptığı borç yaklaşık 320 milyon dolar. Borcun artışından hiç söz edilmiyor. İhracat da arttı, diyorlar. Biz de diyoruz ki, ihracat arttı ama ithalat çok daha fazla arttı. Sizin döneminizde katlanarak arttı. IMF'ye borcumuzu azalttık, diyorlar. IMF'ye olan borcu azalttınız ama bizim sadece IMF'ye borcumuz yok. Her yere borcumuz var. IMF borcu diğer borçlar yanında bir şey değil" ifadelerine yer verdi.

 

 

(M. Sait Adiyaman, Mehmet Bozdaş - İLKHA)


 

HABERE YORUM KAT