1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşamını yitirenlerin kimlikleri netleşti
Yaşamını yitirenlerin kimlikleri netleşti

Yaşamını yitirenlerin kimlikleri netleşti

Diyarbakır'da bugün çıkan olaylarda hayatını kaybeden yurttaşların kimlikleri belli oldu.

A+A-

DİHA'nın verdiği habere göre, Diyarbakır'da İhya-Der Başkanı Aytaç Baran'ın öldürülmesi sonrası sokağa çıkan silahlı kontra guruplarca, evinde öldürülen Özgür Yurttaş Derneği üyesi Bayram Dağtan'ın dışında katledilen diğer iki kişinin aynı dernek üyesi olan Emin Ensen ve Bayram Özelçi olduğu öğrenildi.

Diyarbakır'da, İhya-Der Başkanı Aytaç Baran'ın uğradığı silahla saldırı sonucu yaşamını yitirdiği merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik semtinde sokağa çıkan silahlı kontra gurupların saldırı sonucu katledilen 3 yurttaşın da isimleri netleşti.


Silahlı gurupların Sise Kıraathanesi ve Özgür Yurttaş Derneği'ne yönelik silahlı saldırıda bulunmaları sonrası, dernekte binasında toplantı halinde bulunan Bayram Dağtan'ın saldırıdan kaçarak gittiği evinde kendisini takip eden genç bir kontra üyesince öldürülmesinin yanı sıra halkı yatıştırmak için semte gelen aynı zamanda HDP Yenişehir İlçe Örgütü üyeleri olan Özgür Yurttaş Derneği üyeleri Emin Ensen ve Bayram Özelçi de sokak ortasında infaz edildi. (DİHA)

Ensen ve Özelçi'nin polislerin gözü önünde kafalarına sıkılan kurşunlarla katledildiği öğrenildi. 

Yapılan infazların ardından Emin Ensen'in cenazesi Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna, Bayram Özelçi'nin cenazesinin ise Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Silahlı kontra guruplarca katledilen Dağtan, Ensen ve Özelçi'nin cenazelerinin yarın Yeniköy Mezarlığı'nda defnedileceği öğrenildi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler