1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşamını yitiren 4 asker iki törenle uğurlandı
Yaşamını yitiren 4 asker iki törenle uğurlandı

Yaşamını yitiren 4 asker iki törenle uğurlandı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren bir astsubay iki uzman çavuş’un cenazeleri düzenlenen askeri törenle memleketleri Erzurum, Eskişehir ve Nevşehir’e uğurlandı.

A+A-

Diyarbakır’da 3 askerin dışında, Lice-Hani-Kocaköy ilçeleri kırsalındaki çatışmada ağır yaralanan ve Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren Jandarma Teğmen Hubeyip Turan için de tören düzenlendi.


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren Jandarma Kıdemli Astsubay Başçavuş Metin Aydemir, Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Tufan ve Jandarma Uzman Onbaşı Latif Adıgüzel’in cenazeleri düzenlenen askeri törenle memleketlerine uğurlandı.


Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen uğurlama törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, 2. BHHM Komutanı Tümgeneral Atilla Darendeli, 16’ncı Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, askeri erkan ve yaşamını yitiren askerlerin yakınları katıldı.
 
Erzurum, Eskişehir ve Nevşehir’e uğurlandılar


Yaşamını yitiren askerlerin anısına 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan uğurlama töreni, askerlerin özgeçmişlerinin okunması ile devam etti. Özgeçmişlerin okunduktan sonra bölük adına Binbaşı Tuncay Metin tarafından bir konuşma yapıldı. Daha sonra yapılan duanın ardından Jandarma Kıdemli Astsubay Başçavuş Metin Aydemir’in cenazesi memleketi Erzurum’a,  Jandarma Uzman Çavuş Muhammed Tufan’ın cenazesi memleketi Eskişehir’e, Jandarma Uzman Onbaşı Latif Adıgüzel’in cenazesi de Nevşehir’e gönderilmek üzere havaalanına uğurlandı.
 
Teğmen için de tören düzenlendi


Diyarbakır’ın Lice ilçesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren 3 asker için düzenlenen cenaze töreninin ardından Lice-Hani-Kocaköy ilçeleri kırsalında önceki gün çıkan çatışmada ağır yaralanan ve Dicle Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınan ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitiren Jandarma Teğmen Hubeyip Turan için de tören düzenlendi.
 
Protokol tam kadro katıldı


Diyarbakır Asker Hastanesinde düzenlenen uğurlama törenine Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, 8. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz Kartepe, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Vali Yardımcıları, Merkez İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, yaşamını yitiren askerin yakınları ile askeri ve mülki erkan katıldı.
 
Cenaze Tokat’a gönderildi


Tören Teğmen Turan’ın naaşının katafalka koyulmasıyla başladı. Saygı duruşunun ardından yaşamını yitiren askerin özgeçmişi okundu. 7. Kolordu Komutanlığı’ndan Astsubay Tuncay Metin’in yaptığı konuşmanın ardından dua okundu. Törenin sonunda Jandarma Teğmen Hubeyip Turan’ın cenazesi memleketi Tokat’a gönderilmek üzere, hava alanına uğurlandı.

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler