1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yasak protestoları sürüyor
Yasak protestoları sürüyor

Yasak protestoları sürüyor

Sur İlçesi’nde sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar 26’ıncı gününde devam ederken, yasağa yönelik protesto gösterileri de sürüyor.

A+A-

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden sokağa çıkma yasağı ve çatışmalar 26'ıncı gününü geride bırakırken, yasak ve çatışmalara yönelik protesto gösterileri de devam ediyor.

Akşam saatlerinde bir çok mahallede halk pencere ve sokaklara çıkarak, gürültü eylemi yaptı. Özellikle Sur'un yasaksız mahalleleri olan Lalebey, İskenderpaşa ve Alipaşa mahallelerinde alanlara kadınlar öncülüğünde çıkan yurttaşlar, kapı ve tenekelere vurarak, sık sık "Bijî berxwedana Surê" sloganları attı. İskenderpaşa Mahalle Meclisi'nde kentin seçilmişleri tarafından başlatılan nöbet eylemi de devam ediyor. Nöbet eylemini Bismil Belediye Eşbaşkanı Cemile Eminoğlu ve belediye meclis üyeleri devraldı. Nöbeti devralan seçilmişlerle birlikte halk sokaklara çıkarak, gürültü eylemine destek verdi. 

Koşuyolu’nda olay


Bağlar'ın Koşuyolu Parkı civarında da parkın yanında bulunan yolu trafiğe kapatan gençlere, polisin müdahale etmesi ile çatışmalar yaşandı. Çıkan çatışmalarda gençler polislere ses bombası ve havai fişeklerle saldırdı. Çatışmalar Bağlar'ın ara sokaklarına yayılarak, bir süre devam ettikten sonra sona erdi. Huzurevleri'nde de halk sokaklara çıkarak, ses çıkarma eylemi gerçekleştirdi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler