1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yasak mağdurlarına DİKAD'tan acil yardım çağrısı
Yasak mağdurlarına DİKAD'tan acil yardım çağrısı

Yasak mağdurlarına DİKAD'tan acil yardım çağrısı

DİYARBAKIR - DİYARINSESİ.ORG ( ÖZEL HABER)Diyarbakır'da devam eden olaylar, 29.güne giren sokağa çıkma yasakları bir çok insanı mağdur etti, etmeye devam ediyor.

A+A-

Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) örnek bir sosyla sorumluluk yüklenerek, mağdur olan halkımıza destek olmak adına çalışma başlattı.

DİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Reyhan Aktar, derneğin aldığı kararları şu şekilde duyurdu.

"Değerli dostlar merhaba. Bölgede, özellikle sur içi semtimizde yaşanan çatışma süreci hepinizin malumu. Burada yaşayan yoksul ailelerin içinden diğer semtlere göç edebilenler, evdeki yorganları ve bi kaç parça eşyaları ile göç ettiler. Göç eden ailelerin bazıları akrabalarına gittiler. Bazıları 3-4 aile birleşip ev kiraladılar. Hala çatışma bölgesinde kalan, gidecek yeri olmayan çok sayıda aile var. Çoğunun evinde üzerlerinde uyudukları bir kilim var sadece. Bunlar maalesef film değil gerçek. 


Bizler Dikad olarak her hafta, suriçinde çalışan gönüllülerimiz ile 50 ailenin acil ihtiyaç listesini çıkarıyoruz. Her cuma arkadaşlarımız liste göndermekte. Pazartesiden Cumaya kadar listede yer alan acil ihtiyaç listesini toplamaktayız. Cumartesi Pazar yine gönüllülerimiz ile dağıtıma çıkmaktayız. Sizlere haftalık Listemizden ziyade, her hafta karşılaştığımız ihtiyaç listesinden bazı kalemleri yazmak istiyorum.: 
- Gıda
-Çocuk Maması
-Çocuk Bezi
-Yorgan ve Battaniye
-Halı veya Kilim
-Isıtıcı
- Eğer mümkünse kullanılmamış kışlık kıyafet ve iç çamaşırı


-Nakit yardımı almıyoruz. 
-Maalesef gönderim için ulaşım masraflarını karşılayamıyoruz.

Bizlere destek olabileceğiniz bu kalemler için: Urfa yolu yeni hal kavşağı rema sitesi A blok 1/4. Diyarbakır İş Kadınları dernek ofisine gönderimde bulunabilirsiniz. 
Tel: 0412 2524779 (09.00-17.00)
Fax: 0412 2524797

Bu çatışmayı durduracak gücümüz yok, bu yaraları kapatacak gücümüz de yok ama bu yaralara pansuman yapabiliriz.

Ilginiz için şimdiden teşekkür eder, her türlü konuda irtibata geçmeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

Reyhan Aktar
(DIKAD Başkanı)"

HABERE YORUM KAT