1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yasağın ardından sokaklar temizlendi
Yasağın ardından sokaklar temizlendi

Yasağın ardından sokaklar temizlendi

Sur İlçe’sinde iki gün süren sokağa çıkma yasağında, belediye temizlik ekiplerinin görevlerini yerine getirememesinden kaynaklı biriken çöpler temizlendi.

A+A-

Sur Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, sokağa çıkma yasağından kaynaklı toplanamayan çöpler belediye çalışanlarının da katılımıyla toplandı.


Sokakları temizleme çalışmasına Sur Belediyesi Başkan Vekili Azize Değer Kutlu, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. 


Çalışma ile ilgili kısa bir bilgi veren Sur Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Naşide Buluttekin Can, sokağa çıkma yasağından dolayı Sur’a giremediklerini ve bundan ötürü belediye hizmetlerini gerçekleştiremediklerini ifade etti.

 

Buluttekin Can, “Mahallelere girdiğimizde mahalleler resmen çöpten kokuyordu. Bunun içinde sadece bizin sınırlı sayıdaki temizlik elemanlarıyla başa çıkacağımız bir problem olmadığı için bütün belediye personellerimiz, bazı sokaklarda da bizlere katılmak isteyen vatandaşlarla beraber bu iki günlük kalıntıları, çöpleri temizliyoruz.

 

Ama bundan sonraki süreçte alakalı da dönüşümlü olarak zaman zaman bu tür kampanyalar başlatacağız. Şu an yaptığımıza doğrudan kampanya diyemeyiz fakat hepimizin temel sorumluluğu olduğu için tüm çalışma arkadaşlarımız ve ekibimizle beraber Sur sokaklarını temizliyoruz. Bu devam edecek bütün Sur’u temizleyinceye kadar” dedi.  

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler