1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaşa ailesinin dillere destan düğünü
Yaşa ailesinin dillere destan düğünü

Yaşa ailesinin dillere destan düğünü

DİYARBAKIR- Diyarbakır ve bölgenin tanınan ve sevilen Ailelerinden İş adamı Hacı Ferzende Yaşa'nın oğlu Hacı Ahmet Yaşa ile, Hacı Ali Erkek'in birici kızı Civan, önceki akşam düzenlenen görkemli bir törenle dünya evine girdiler.

A+A-
DİYARBAKIR- Diyarbakır ve bölgenin tanınan ve sevilen Ailelerinden İş adamı Hacı Ferzende Yaşa'nın oğlu Hacı Ahmet Yaşa ile, Hacı Ali Erkek'in birici kızı Civan, önceki akşam düzenlenen görkemli bir törenle dünya evine girdiler.
 
Akademisyenler, Diyarbakır'ın siyaset, spor, sanat ve iş çevrelerinin tanınmış simaları, Sanayici ve İş Adamları Dernekleri'nin Başkanları (SİAD), Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve yöneticileri, Bölgenin yanı sıra ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen misafirler, sendika temsilcileri, damat ve gelin tarafının Akrabaları, muhtarlar ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
 
DAVETLİLER MÜZİK VE EĞLENCEYE DOYDU
Akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğün törenine katılan davetliler, birbirinden güzel parçalar eşliğinde eğlendiler.Ava düğün salonunda yapılan ve 1200 kişilik salonun hınca hınç dolduğu düğün töreninde Kürt müziğinin ünlü sanatçısı Kemal Amedî sahne aldı.
 
Amedî, seslendirdiği parçalarıyla davetlileri coştururken, davetliler ise bol bol fotoğraf çektirerek, unutulmaz anların yaşandığı geceyi kaydettiler.
 
BÜTÜN KONUKLARLA ÖZEL OLARAK İLGİLENDİLER
Damadın babası Hacı Ferzende Yaşa ile gelinin babası Hacı Ali Erkek ise düğün boyunca oturmayarak, davetlileri ile ilgilendiler.Bütün konuklarını kapıda karşılayan ve masalarına kadar eşlik eden dünürler, daha sonra bütün masaları ayrı ayrı ziyaret ettiler.Düğün sonrası ise yine bütün konuklarını kapıya kadar uğurlayan Hacı Ferzende Yaşa ve Hacı Ali Erkek, takdire şayan bir ev sahipliği örneği sergilediler.
 
GELİN DAMADA ÇANTA DOLUSU DOLAR ATILDI
Gelin ve damad sahneye davet edilmesiyle çantalarla dolar yağmuruna tuttular.Dolarların Adeta havada uçuştuğu gecede, müzik ekibi bayram ederken, gecenin sonunda takı töreni yaşandı.Adeta Davetlilerin takı takma yarışına girdiği gecede, hayatlarını birleştiren damat ve gelinin mutlukları ise gözlerinden okunuyordu.
 
Gelin ve damadı, bu özel günlerinde yalnız bırakmayarak mutluluklarına ortak olan davetliler, 'Bizlere böylesine Anlamlı Bir Akşam yaşatan Yaşa ve Erkek Ailelerine ne kadar teşekkür etsek azdır.
 
Hayatlarını birleştiren gençlere, Bir ömür boyu mutluluklar dileyerek, darısı bütün bekârların başına diyoruz' şeklinde duygularını dile getirdiler.
 
HACI FERZENDE YAŞA MİSAFİRLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Diyarbakır ve bölgenin tanınan ve sevilen Ailelerinden İş adamı Hacı Ferzende Yaşa şunları söyledi.
 
Bu güzel çok sevdiğim oğlum Hacı Ahmet ve Gelinim civan'ının bu mutlu günlerinden çeşitli illerden ilçelerden,köylerden gelen değerli akrabalarım ,dostlarım yakınlarıma çok teşekkür ediyorum düğünümüze gelerek bizleri onurlandırdılar.cenabi Allah bizlere bu güzel günü nasip etti tüm  darısı tüm bekar evlatlarımızada nasip olsun, inşallah Allah razı olsun gelen misafirlerimizden dedi.Yaşa ve Erkek Ailelerini kutluyor, dünya evine giren damat ve geline ise, Bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz.

HABERE YORUM KAT