1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yaş kozaya 35 lira destek
Yaş kozaya 35 lira destek

Yaş kozaya 35 lira destek

DİYARBAKIR- Kulp Ziraat Odası, 2014 yılı ürünü için yaş kozaya kilogram başına 35 lira verileceğini duyurdu.

A+A-

Kulp Ziraat Odası Başkanı Kenan Akdeniz, ilçelerinin Türkiye'de yaş koza üretim liginde yaklaşık yüzde 40'lık potansiyelle birinci durumda olduğunu söyledi.

Akdeniz, "Yapısal sorunlara rağmen üretimimiz her geçen gün artmaktadır. Yapısal sorunlarımızın başında bakım yerleri, dut bahçelerinin azlığı ve desteklemelerdir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Mehmet Mehdi Eker'in ilçemize yaptığı ziyaret sonrası fabrika açılışında yaptığımız görüşmeler sonucu ortak besleme yerlerinin yaygınlaştırılması için gerekli talimatı Bakanımız vererek en kısa zamanda gerekli köylerimizde ortak besleme evi yapılacaktır. Kapama dut bahçelerinin kurulması için de Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün çalışmaları zaten mevcut olup bu konuda destek bekleyen çiftçilerimiz odamıza veya müdürlüğe başvurabilirler.

Destekleme konusunda ise Bakanımızın isteğiyle destekleme kilogram başı 30 lira olarak belirlenmiştir. Kozabirlik'in ise en az 5 lira destek vermesiyle beraber çiftçimiz bu sene kilogram başına 35 lira destek alacaktır" dedi.


(MT-YRT-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT