1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yarışma bölümü yerine filmlere destek sunuldu
Yarışma bölümü yerine filmlere destek sunuldu

Yarışma bölümü yerine filmlere destek sunuldu

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi tarafından ‘Her yer direniş, her yer sinema’ şiarıyla gerçekleştirilen 4-Filmamed Belgesel Film Festivali yapılan ödül töreniyle sone erdi.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür Merkezi tarafından gerçekleştirdiği ve bir hafta boyuncu 43 belgesel filmin yüzlerce izleyiciyle buluşturduğu film festivali sona erdi.

Cegerxwin Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nesrin Keskin, festivalin adandığı İslam Balıkesir’in ailesi ve yüzlerce sinemasever katıldı. Festival komitesi adına konuşan sinemacı Veysi Altay, “ Festivalin sansüre uğrayan, gerçek yaşanmışlıkları sinemaya aktaran filmleri izleyiciyle buluşturması ve büyük bir ilgi görmesi bakımından önemli bir festival oldu” şeklinde konuştu.

Yarışma bölümü yerine filmlere destek sunuldu

Dördüncüsü yapılan festivalde bu yıl yarışma bölümü kaldırılarak Filmamed Proje ve Destekleme Ödülleri verildi. Bu kapsamda festivale başvuran 9 filimden 4 film proje desteği hak kazandı. Festival boyunca gösterilen 43 belgesel film yapımcılarına ödüller verildi. Festival kapanış töreni Cegerxwin Kültür Merkezi folk ekimi gösterimi ve arbana gurubunun müzik dinletisiyle sone erdi. 24-29 Mayıs tarihleri arasında 43 filmin ücretsiz gösterimi yapıldığı filimler yüzlerce kişi tarafından izlendi.

HABERE YORUM KAT