1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. ‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’
‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’

‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’

Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği ve Mega Center AVM işbirliğiyle zorunlu göçe uğrayanlar için ‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’ projesi düzenlendi.

A+A-

Düzenlenen proje kapsamında toplanan giyim, kitap, kırtasiye vb yardımlar zorunlu göç etmiş ailelere ulaştırılıyor. Sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiren Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği anlamlı bir projeye daha imza attı.

Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği ve Mega Center AVM işbirliğiyle düzenlenen projede iyilik kutusu projesi kapsamında ‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’ sloganıyla giyim, kitap ve kırtasiye malzemeleri toplandı. 

Bölge ve İl genelinde zorunlu göçten dolayı yardım kampanyası başlatan ve bu tip Sosyal ve Kültürel sorumluluk Projelerine daha öncede İmza atan Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği Genel Sekreteri Mahmut Yıldızhan konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamada “Girişimci ve Yenilikçi Liderler Derneği ve Mega Center AVM işbirliğiyle , Hayata geçirilen iyilik kutusu projesi kapsamında ‘Yardımlarınız Yarınlarımız İçin Altın Kadar Değerli’ Sloganıyla yapılan Yardım Kampanyası ile toplamış olduğumuz giyim, kitap, kırtasiye vb. yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başlandı. Kampanyamıza Alışveriş Merkezi İçerisinde bulunan Standımıza Halkımız Gıda,Giyim Vb. Malzemeleri bırakabilirler Ayrıca Bu vesile ile tarafımıza destek veren herkese teşekkür eder, Çevrenizde bulunan ihtiyaç sahipleri için bizlerle iletişime geçebilirsiniz” dedi.

 Diyarbakır genelinde Sur, Silvan gibi ilçelerimizden Can güvenliği endişesiyle ilçelerini terk eden ve yakınlarının yanına sığınan vatandaşlar için duyarlılık sahibi herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Yıldızhan, “Battaniye, kalın giyecekler, ayakkabı ve bölgede en fazla ihtiyaç duyulan onlarca koli yardım malzemesini zorunlu göçe uğrayan insanlarımızın ihtiyaçlarına az da olsa katkı sağlamak için seferber oluyoruz. Bu seferberliğe tüm Halkımızı, STK ve İş adamlarımızı da destekleri için bekliyoruz.

Kapımız her zaman açıktır önemli olan dar günde sıkıntılara ortak olmak tek temennimiz bu kirli savaşın olmamasıdır huzur olsun insanlık olsun savaşın adı bile insanı rahatsız ediyor binlerce kardeşlerimiz dul ve yetim kaldılar bunlar hepimizi derinden üzüyor esnafımız kan ağlıyor gittikçe kötüye gidiyor tek temennimiz olayların olmamasıdır huzurun olmasıdır.elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz bu bir insanlık görevidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler