Yaratıcı proje

Yaratıcı proje

Avrupa Konseyi'nin Modern Diller Merkezi tarafından 2001 yılından bu yana kutlanan 26 Eylül Avrupa Diller Günü etkinliklerinde Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Anaokulu tarafından düzenlenen ve organize edilen '248 Günde Devri Âlem' adlı proje, 47 Ülke arasın

A+A-

Avrupa Konseyi Modern Diller Merkezi Avrupa'daki çok dilliliği kutlamak, insanları dil öğrenmeye teşvik etmek, Avrupa'da konuşulan dillere yönelik farkındalık yaratmak ve bu sayede farklı kültürleri tanımak amacıyla 2001 yılından itibaren 26 Eylül'ü Avrupa Diller Günü olarak kutluyor. Her yıl kurumun resmi internet sitesinde 20 Eylül–20 Ekim tarihleri arasında oylamaya sunulan etkinlikler arasından en çok oyu toplayan proje o yılın kazanan projesi olarak ilan ediliyor.
 
TÜRKİYE'DE BİR İLKİ BAŞARDI
 

Avrupa Konseyi Modern Diller Merkezi resmi internet sitesinde 2012 yılında 600'ün üzerinde proje ve etkinlik yayınlandı. Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından organize edilen '248 Günde Devri Âlem' adlı proje 1350'nin üzerinde oy alarak 2012 yılının kazanan projesi seçildi. Böylelikle 12 yıldır düzenlenen yarışmada, Diyarbakır Bahçeşehir Koleji Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT