1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Yaptığım iyilik karşısında iftiraya uğradım'
'Yaptığım iyilik karşısında iftiraya uğradım'

'Yaptığım iyilik karşısında iftiraya uğradım'

Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Koyun, geçtiğimiz günlerde kendini yakmak isteyen İ.B'nin kendisine iftira attığını, 5 yıldır İ.B'ye yaptığı insanlığın kendisine zarar ve iftiralarla döndüğünü ifade etti.

A+A-
Geçtiğimiz günlerde kentin en işlek caddesi olan Gevran'da üzerine benzin dökerek kendini yakma girişiminde bulunan İ.B, çırılçıplak soyunmak suretiyle kendisinin Süleyman Koyun tarafından erkeklere pazarlandığı iddiasında bulunmuştu.
 
Konu üzerine basında çıkan haberler karşısında gazetemizi ziyaret eden Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Koyun, bilgi ve belgeleri ortaya dökerek büyük bir iftiraya uğradığını söyledi.
 
Akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan İ.B'nin aynı zamanda uyuşturucu ve madde bağımlısı olduğunu anlatan Süleyman Koyun, kendisini uyuşturucu ve kötü yoldan kurtarmak için 5 yıl boyunca uğraştığını, bunu da onlarca insanın şahit olduğunu dile getirdi. İ.B'nin son yaptığı olayın ilk olmadığını son da olmayacağını belirten Koyun, “İ.B'nin 14 veya 15'inci olayıdır. Bir defasında ailemin olduğu bir ortamda bile soyundu. Ben onu topluma kazandırmak için çok uğraştım, hastaneye yatırdım tedavi ettirdim ama yine de bir türlü düzgün bir hayat yaşamayı seçmedi” dedi.
 
 “İftira attığının belgeleri mesajlar bende”
 
Ofis semtindeki son olayıyla alakalı olarak Koyun, İ.B'nin kendisine olay öncesinde onlarca mesaj attığını anlatarak, “İ.B, olay öncesinde bana onlarca, yüzlerce mesaj attı. Mesajlarında, 'Lütfen gel beni al götür yoksa soyunurum, senin üzerine iftira atarım' şeklinde onlarca tehdit içerikli mesajları hala var bende, aynı günün sabahı artık dayanamayarak Cumhuriyet savcılığına İ.B'nin kendisi üzerine iftiralar attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundum. Bütün adliye ve emniyet bu kızın nasıl bir akıl ve ruh hastası olduğunu biliyor. Ben onun için elimden geleni yaptım ama o düzelmek istemiyor maalesef” diye konuştu. 
 
Bölge başkanı oldu
 
Olay sonrası Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Başkanının kendisini arayarak destek verdiğini ve olayın içyüzünü çok iyi bildiğini dile getiren Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Koyun, “Başkanımız bu olayın ardından benim gösterdiğim özveri ve sabır karşısında bana Aile ve Sosyal İlişkiler Federasyonu Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanlığı görevini de verdiğini ifade etti. Koyun, söz konusu olaya rağmen kadınlara, dezavantajlı tüm grupları verdiklerini desteklerinin artarak devam edeceğini kaydederek sözlerini noktaladı.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT