1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Yapılan bazı haberler moral bozucu'
'Yapılan bazı haberler moral bozucu'

'Yapılan bazı haberler moral bozucu'

Diyarbakır Valiliği, 'İhbar var tedbir yok iki polis göz göre göre şehit edilmiş' başlığıyla yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

A+A-
Diyarbakır Valiliği, 'İhbar var tedbir yok iki polis göz göre göre şehit edilmiş' başlığıyla yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
 
Diyarbakır'da geçtiğimiz günlerde iki gün içinde iki polis memurunun şehit edilme olayıyla ilgili bugün bazı basın yayın organlarında, “İhbar var tedbir yok iki polis göz göre göre şehit edilmiş” haber yer aldı. Haberlere ilişkin yazılı açıklama yapan Diyarbakır Valiliği haberin yayımlanmasını manidar olarak değerlendirildi.
 
Şehit polis memuru Ali Kızıloğlu'nun failinin tespit edildiği, yakalama çalışmalarına devam edildiği belirtildi. Açıklamada, "Polis memurları Ali Kızıloğlu ve Osman Bal'ın öldürülmeleri ile ilgili olarak gerekli incelemeler devam etmektedir. Ali Kızıloğlu'nun faili tespit edilmiş olup, yakalanmasına yönelik çalışmalar aralıksız olarak sürdürülmektedir. Gelişmelerden ihtiyaç duyulması halinde kamuoyuna bilgi verilecektir. Son günlerde Diyarbakır emniyet teşkilatı mensuplarının moral ve motivasyonunu etkilemeye yönelik benzer haberlerin belli odaklarca art arda yapılması oldukça manidardır. Emniyet birimlerinin çalışmaları sonucu elde ettiği bilgiler ışığında muhtemel terör eylemleri konusunda personelimiz zamanında ve sürekli olarak bilgilendirilmektedir. Dolayısıyla emniyet teşkilatımız gerek vatandaşlarımıza gerekse kendi personeline yönelik muhtemel saldırılara karşı her türlü tedbiri geçmişte olduğu gibi bugün de almaya devam etmektedir" denildi.

HABERE YORUM KAT