1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yapı sektöründe “Kriz” uyarısı!
Yapı sektöründe “Kriz” uyarısı!

Yapı sektöründe “Kriz” uyarısı!

Kayapınar Belediyesi, müteahhitlerle bir araya gelerek yapılaşmanın sorunları ve çözüm yöntemlerini tartıştı .

A+A-

Kültür merkezi sinema salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanvekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcıları Servet Yılmaz, İhsan Avcı, Diyarbakır İş Adamları Yapı Derneği Başkanı Celalettin Birtane, müteahhitlerle ve imar bölümü çalışanları katıldı. Toplantıda açılış konuşması yapan Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ,  “Halka hizmet için halkımızdan aldığımız destekle göreve başladık. Ancak belediye başkanımız ve başkan yardımcımız tutuklandı. Buna rağmen halka hizmet için bu ve benzeri engellere rağmen hizmetlerimizi sürdürdük. İmarda önceliğimiz yapı sağlamlılığı ve insan odaklı alanların oluşturulmasıdır. Bu anlamda belediye olarak bu önceliklerden asla taviz vermedik. Bu gün toplantıda belediye olarak bu kararlılığımızı belirtmek ve sizlerin sorunlarını dinleyerek ortak çözüm yolları bulmak için bir araya geldik “ dedi.

“BU KENTE YAŞAYAN HERKESİ ÖNEMSİYORUZ”

Belediye olarak kente yaşayan herkesin görüş ve önerilerini önemsediklerini belirten Başkan Yardımcısı Servet Yılmaz ise , “ Bu göne kadar yerel yönetim modeli ve anlayışımızın gereği katılımcı ve demokratik bir belediyelik yönetimini esas aldık. Bu açıdan yaptığımız bütün çalışmalarda toplumdaki tüm kesimlerle bir araya gelerek sorunları ve çözüm yöntemlerini tartıştık. Bu gün imar uygulamaları için bir araya geldik. Bundan sonra bu yönlü toplantılarımız sürecektir “ şeklinde konuştu.

BİRTANE'DEN KRİZ UYARISI

Diyarbakır İş Adamları Yapı Derneği Başkanı Celalettin Birtane ise yaptığı konuşmada,“ Diyarbakır'da yapı sektörü sayesinde birçok insan geçimini sağlıyor. Bu anlamda bu sektördeki kriz birçok kesimi olumsuz etkileyecektir. Bu anlamda belediyenin bu toplantıyla sorunlarımızı dinlemesi önemsiyoruz “ ifadelerini kullandı.

 Toplantıda, yeni imar yayaları, güvenli yapı, yeşil alanlar, soysan donattılar, engelli hakları kalıp ve demir işçiliği, beton kalitesi, asansör güvenliği, sığınaklar, binalardaki renk uyumsuzluğu, dış kaplamadaki işçilik hataları ve yapı malzemelerinin kullanımı konuları tartışıldı.

HABERE YORUM KAT