1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yanmayan trafik ışıkları tehlike saçıyor
Yanmayan trafik ışıkları tehlike saçıyor

Yanmayan trafik ışıkları tehlike saçıyor

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki trafik ışıklarının yanmaması zaman zaman tehlikelere neden oluyor.

A+A-

Silvan Batman-Silvan-Diyarbakır karayolu güzergahında bulunan trafik ışıklarının yanmaması vatandaşların tepkisine yol açtı. Silvan ilçesinden geçen uluslar arası yol olan İpek yolundaki trafik ışıklarının yanmamasının kazalara davetiye çıkardığını söyleyen vatandaşlar, trafik ışıklarının hiç bir şekilde yanmadığını ileri sürdü. Trafik ışıklarının yanmamasının kazalara davetiye çıkardığını belirten Murat Odunveren, ''Silvan'da yaklaşık 2 yıldır karayolu tarafından yapılan trafik ışıkları şimdi yanmıyor. Hem yayalar hem de araç sürücüleri otogar kavşağında büyük tehlikelerle karşılaşıyor.

Otogar kavşağının hemen yanında bulunan Silvan Lisesi öğrencileri de okula giderken, okuldan dağılırken trafik ışıklarının yanmaması nedeniyle büyük tehlike içinde kalıyor. Yetkililerin bu soruna derhal bir çözüm bulması gerekiyor'' dedi.

Okula giderken ve dağılırken korku içinde olduğunu belirten Silvan Lisesi öğrencisi Diyar Kan, ''Okula büyük tehlike içinde gidip geliyoruz. Hem yaya geçidi için yapılan hem de araç sürücüleri için yapılan trafik ışıkları yanmıyor. Korku içinde karşıdan karşıya geçiyoruz. Buradan yetkililere sesleniyoruz, kazalar yaşanmadan bu soruna bir çözümün bulunması gerekiyor'' diye konuştu.

Öte yandan Diyarbakır Karayolları Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerde sorunun kendi alanları ile alakalı olmadığı ve Silvan İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluğundaki alan olduğu belirtildi. Silvan Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise ise sorunun yaşandığı bölgenin karayolları ağında olduğunu ve müdahale edemediklerini dile getirdi. İlçe Belediye Başkanlığı yetkilileri de bu sorunun belediye ile alakalı olmadığını açıkladı.

HABERE YORUM KAT