1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yanlışlıkla kapatılan eğitim kurumu tekrar açıldı
Yanlışlıkla kapatılan eğitim kurumu tekrar açıldı

Yanlışlıkla kapatılan eğitim kurumu tekrar açıldı

FETÖ ile mücadele kapsamında yanlışlıkla kapatılan Fırat Temel Lisesi'nin kapatma kararı durduruldu.

A+A-

Malatya Fırat Temel Lisesi olarak isim benzerliğinden dolayı bu kargaşada sıkıntı yaşadıklarını belirten Fırat Temel Lisesi Kurucu Müdürü Saim Geleri, konu ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Yapılan yanlıştan dönüldüğünü ifade den Geleri, “Ülkemizin 15 Temmuz gecesi yaşadığı menfur saldırı milletimiz ve güvenlik güçlerimiz tarafından kısa sürede önlenmiştir. Bu saldırının tarafı olan FETÖ gerekli dersi bu milletten almıştır.

Büyük şair ve İstiklal Marşımızın yazarı M. Akif Ersoy Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diye dua etmişti. Yüce Rabbim bu ve bunun gibi değerli insanların duasını kabul etmiş bu millete ilelebet bir daha İstiklal Marşı yazdırmayacaktır.

Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın dik duruşu ve milletin hep birlikte (Sağcısı, Solcusu, Kürdü, Türkü) ile destek vererek bu örgütün başkaldırışı kafası ezilerek önlenmiştir. Hepimize geçmiş olsun” şeklinde konuştu.

Bu FETÖ’ nün giriştiği ihtilal denemesi sonucunda oluşan kargaşada büyüklerimizin tabiri ile kurunun yanında yaş da yanmasın suçsuz insanların mağdur olmaması için gerekli itina gösterilmesi gerektiğini kaydeden Geleri, “Bu büyük ve dünyada emsali olmayan ülkemize Yüce Allah zeval vermesin” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT