1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yanlış ilaçlama nedeniyle tarlası kurudu
Yanlış ilaçlama nedeniyle tarlası kurudu

Yanlış ilaçlama nedeniyle tarlası kurudu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesine bağlı Kayahan köyünde çiftçilikle uğraşan bir kişinin, yanlış ilaçlama nedeniyle tarlası kurudu.

A+A-

Kayahan köyünde çiftçilikle uğraşan ve aile geçimini yedi dönümlük arazinden elde ettiği buğdayla sağlayan Erhan Fidan, Silvan'da tarım ilaçları satan bir bayide aldığı ilacı buğday tarlasına döktü. Tarla içinde bulunan zararlı otlardan kurtulmak isteyen Fidan'ın 7 dönümlük buğday tarlası tamamen kurudu.

Fidan, "7 dönüm civarında buğday ektiğim tarlada, içinde bulunan otlarla mücadele etmek için Silvan ilçesinde tarım ilaçları satan bayiden ilaç aldım ve tarlamda ilaçlama yaptım. Ancak yapmış olduğum ilaçlama sonucu otlarla birlikte buğday da kurudu. Hiçbir şeyim kalmadığı için mağdur durumdayım. Maddi durumum yetersiz. Hiçbir gelirim yok. Tarlamın zarar görmesiyle daha büyük sıkıntı içerisine girdim. Konuyla ilgili olarak ilaç aldığım yere durumu bildirdim. İlaç satan yetkili bana 'Sana 200 kilogram buğday vereceğim bu durumdan kimseye bahsetme' dedi. Yetkililerden yardım bekliyorum tarlamda meydana gelen zararın tespitinin yapılarak ilaç bayisi hakkında gerekli yasal işlemin başlatılmasını istiyorum" diye konuştu.

(MT-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT