1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Yandex Navigasyon sürücülerin gözbebeği olacak
Yandex Navigasyon sürücülerin gözbebeği olacak

Yandex Navigasyon sürücülerin gözbebeği olacak

Yandex'ten trafikteki en büyük yardımcınız olacak Navigasyon uygulamasını hayata geçirdi. iPhone, Android ve Windows Phone'da çalışan uygulama Türkiye'deki bütün şehirleri destekliyor.

A+A-
Rus merkezli arama motoru Yandex, Navigasyon uygulamasıyla Türkiye'ye verdiği önemi de göstermiş oldu. Birçok akıllı telefon sistemini de destekleyen uygulama Türkiye'nin bütün şehirlerini destekliyor.
 
Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin büyük şehirlerindeki trafik sorunu tüm sürücülerin korkulu rüyası. Hangi yol açık, nerde kaza olmuş, en kestirme yol neresi gibi sorular için Yandex Navigasyon tam çözüm getiriyor.
 
Navigasyon kullanımını çok basite getiren Yandex, sesli komutları da kabul ediyor. Programda ayrıca sürücünün sık kullandığı bölgeleri favori olarak kaydedebiliyor.
 
İlk bakışta...
 
Uygulamayı çalıştırdığınızda sizi 3 boyutlu, kuş bakışı bir görünüm karşılıyor. Haritaya ne kadar yakınlaşırsanız, 3 boyutlu efekt o kadar kendini gösteriyor ve haritayı yatay halde görmeye başlıyorsunuz. Yandex.Navigasyon'un arayüz performansından hoşnut kaldığımızı bilhassa belirtmek istiyoruz; ister haritayı kaydırmak olsun, ister yakınlaşıp uzaklaşmak, 2013 model cihazımızda son aşama akıcıydı.
 
Başlangıçta önünüze gelen haritada bulunduğunuz konumun yanında, trafik vaziyetini zaman kaybetmeden görebiliyorsunuz. Trafiğin hayli bir yoğun bulunmuş bulunduğu bölgeler kırmızının tonlarıyla, yavaş da olsa akmış bulunmuş olduğu yollar sarı, açık bulunmuş bulunduğu yollar ise yeşil halde gösteriliyor.
 
Dilerseniz, trafiğin umumi vaziyetini sağ üstteki (yatay modda sol üstte) trafik lambası üstünde yazan rakama bakarak da anlayabiliyorsunuz. Lamba üstündeki sayı, trafiğin yoğunluğuna mukayese et 1 ile 10 içinde değişiyor. Sayı yükseldikçe trafik de yoğunlaşıyor. Yani gördüğünüz sayı 10 ise, trafiğin en yoğun bulunmuş bulunduğu vakte eşit geldiniz demektir.  Trafik bilgilerinden kurtulup, yalnız yolu görmek isterseniz, trafik lambasına dokunmanız yeter oluyor.

HABERE YORUM KAT