1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Yandaş Gazeteleri yerden yere vurdu
Yandaş Gazeteleri yerden yere vurdu

Yandaş Gazeteleri yerden yere vurdu

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İstanbul Sancaktepe'de partisinin düzenlediği mitingde konuştu.

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,İstanbul Sancaktepe'de partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Diyarbakır'da HDPmitingine yönelik saldırının ardından Sabah, Akşam, Takvim, Star ve Güneş gazetelerinin manşetlerini meydandaki kalabalığa tek tek okuyan Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulunarak "Sen beni arayacağına bu paçavraları çıkaranları ara." dedi.

Demirtaş'ın konuşmasından satırbaşları;

"Dün Diyarbakır meydanında alçakla saldırı ile halkımız karşı karşıya geldi. Selamlarımızı ve geçmiş olsun dileklerimizi gönderiyorum. 350'den fazla yaralı arkadaşımız var. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Herkesi izdihamla ayaklar altında ezilsin diye galeyana getirmeye çalıştılar. Böyle bir meydanda neredeyse 150-200 bin insan toplanmış. Herkes bayrama gelir gibi Diyarbakır meydanını doldurmuştu. Tam kavuşmaya çıkacağım dakikalarda sahnenin yanında iki bomba patlattılar. Büyük alçaklık fakat parçalanmış, bacağı kopmuş arkadaşlarımızı alandan çıkarmaya çalışıyoruz bir taraftan polisler gaz atıyor. Güvenliğimizi sağlamaktan sorumlu olanlar meydanı gaza boğmuşlar.

"TELEFONLA BANA ULAŞMAYA ÇALIŞMIŞ"

Böylesine vahşet ortamı ve oradan çıkmamızla ülkenin Cumhurbaşkanı konuşuyor. 77 milyonun Cumhurbaşkanıyım diyen kişi Diyarbakır için tek bir cümle söz etmedi. Şimdi telefonla bana ulaşmaya çalışmış sen ülkenin cumhurbaşkanı isen bize iki aydır hakaret etmeyecektin, bizi kurt sürülerinin önüne atmayacaktın. Bugün miting yapmak yerineDiyarbakır meydanında taziyeye katılacaktın. Ülkenin cumhurbaşkanı isen AKP'ye oy toplamak yerine taziyelerini iletseydin. Ben telefona çıksam ne olur çıkmasam ne olur?

GAZETELERİ TEK TEK GÖSTERDİ

Bugünün gazeteleri. Katliam olmuş bakın AKP'nin yayın organı Star gazetesi. Ne manşet atmış. Haçlı ittifakı... Hâlâ bizi hedef gösteriyor. Madem bu saldırı tüm Türkiye'ye olmuş. Bunlar 2 aydır bizi hedef gösteren, saldırı düzenleten AKP gazeteleri. Güneş Gazetesi. Bizi hedef gösteriyor. Sabah Gazetesi. Neymiş tek satır geçmeden hedef gösteriyorlar. Akşam Gazetesi. AKP'nin yayın organı.

"ORTAK AKILLA, VİCDANLA HAREKET EDECEĞİZ"

Öfkeyle, kızgınlıkla hareket etmeyeceğiz. Ortak akılla, vicdanla hareket edeceğiz. Yarın akşam Allah'ın izni halkın desteği ile beladan kurtulacağız. HDP dışında kime oy verirseniz verin AKP'ye yarıyor. Baraj altında kalırsak bu zihniyet Türkiye'yi kaosa sürükleyecek.

"İNANCIMIZ ONLARDAN KUVVETLİDİR"

Yarın halkın iradesinin gücünü gösterin. Türkiye AKP gidiyor diye korkmasın. Panik yapmaya gerek yok. Merak etmeyin imanımız da inancımız da onlardan kuvvetlidir. Biz başörtülü kardeşlerimize bunlardan daha fazla sahip çıkarız. Asla geçmiş yıllar gibi olmaz içiniz rahat olsun. Ne kadar inanç varsa HDP geliyor diye hepsinin içi rahattır. Herkesin inancı kendinedir diyorsak saygı duymak boynumuzun borcudur." (Haberler.com)

HABERE YORUM KAT