1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yakut'tan Zehir Zemberek Açıklamalar
Yakut'tan Zehir Zemberek Açıklamalar

Yakut'tan Zehir Zemberek Açıklamalar

Diyarbakırspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Dr. Abdurrahman Yakut, Mikiç olayında ihmali bulunan eski yöneticileri sert bir dille eleştirerek, "İşbilmez yöneticiler nedeniyle Diyarbakırspor'un geleceği tehlikeye sokulmuştur" dedi.

A+A-

Eski yönetimleri 'iş bilmezlikle' suçlayan Futbol Şube Sorumlusu Dr. Abdurrahman Yakut, "Federasyon, Mikiç olayında FIFA'nın kararı doğrultusunda Diyarbakırspor'u küme düşürse veya eksi 6 puanla sezona başlamasını kararlaştırırsa bunun hesabını kim verecek ? Rüyalarında bile bu işi hayal edemeyen insanların yönetici sıfatı kazanmasından dolayı bunlar yaşandı. Yöneticilik basit bir olay değildir. Yöneticilik için belirli bilgi, birikim, deneyim ve kulübün haklarını koruma anlayışına sahip olmak gerekir.

Diyarbakırspor, eski yöneticilerin hataları nedeniyle hem küme düşmüş hem de borç batağına saplanmıştır. FIFA'lık dosyalar, eski yöneticilerin alacakları, esnaf alacağı varsa o zaman insanın aklına kötü şeyler geliyor. Ya paralar amacına uygun kullanılmamış ya da bu işi yapanların işbilmezliği söz konusudur. Bu işi bilmiyorsan yöneticilik yapmayacaksın. Sadece Diyarbakırspor'un değil koca bir memleketin kaderiyle oynanmıştır. Hem takımı hem de kenti küme düşürdüler, kulübün geleceğini de tehlikeye soktular" dedi.

Bundan sonraki süreçte yönetime gelecek insanların iyice irdelenmesini isteyen Yakut, "Biz lig bittiğinde görevi bırakabilirdik. Fakat ortada sağlıklı bir aday olmadığı için bu işin ehli olmayanlara bırakmamak için göreve devam ettik. Kamuoyunu inandıracak, projeleleri olan insanlar varsa hemen yönetimi devretmeye hazırız. Diyarbakır halkı ve yetkililerden istediğim bir şey var. Her seferinde aynı tabloları yaşamak istemiyorsak Diyarbakırspor'u işin ehli olmayanlara teslim etmeyelim. Mikiç olayı bu yanlışların sadece bir tanesidir. Yalnız bu olaydan dolayı kulüp yaklaşık 1 milyon YTL maddi kayba uğramıştır. Kim hata yapmışsa hesabı sorulsun. Bu kulübe ihanet eden Abdurrahman Yakut olsa bile yanına bırakılmasın. Yönetimi devraldığımız 28 Aralık'tan bu yana kulüp borçlandırılmamıştır. Yaşadığımız maddi sıkıntılara rağmen Diyarbakırspor'a gelmek isteyen çok önemli oyuncular var. Arayan oyunculara açıkça 'para sıkıntısı yaşıyoruz' diyoruz. Ancak onlar yine de 'kimsenin Diyarbakırspor'da parası kalmaz' diyerek gelmek istediklerini söylüyorlar. Bunun iki nedeni var; birincisi Diyarbakırspor'un ismi çok büyüktür, ikincisi geçen sezonun sonunda riske girerek 3 milyon YTL'lik şahsi çekleri kullandık. Yaşanan sıkıntılara rağmen şu ana kadar iyi transferler yaptığımızı düşünüyoruz. Hedefimiz ligden düşme tehlikesi yaşamayacak ancak ileride yapılacak takviyeler ve sağlanacak maddi desteklerle ligin zirvesini zorlayacak bir takım oluşturmaktır" ifadelerini kullandı.

Tesisleşme yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Yakut, "Diyarbakırspor için bu sezon en büyük kazanç tesisleşme olmuştur. Kulübün 41 yıllık tarihinde olmayanı başardık. Bu hafta imzalanacak protokolle birlikte çalışmalar hızlanacak ve Diyarbakırspor'un geleceğini kurtaracak proje hayata geçirilecektir. Bu yılı tesisleşme yılı ilan ettik. " dedi.