1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yakut'tan Şükür'e Tam Destek
Yakut'tan Şükür'e Tam Destek

Yakut'tan Şükür'e Tam Destek

Ak Parti İstanbul milletvekili, eski milli futbolcu Hakan Şükür'ün sürpriz bir öneride bulunarak, Diyarbakırspor'un İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un isim hakkıyla süper lige taşınmasını gündeme getirmesinden sonra,Şükür'ün açıklamalarına Diyarbakırspor

A+A-

Sitemize açıklamalarda bulunan Yakut; Hakan Şükür'ün önerisini çok anlamlı bulduğunu belirterek şunları söyledi.

''Başarılı futbolculuk hayatının yanı sıra beyefendi kişiliğiyle de Dünya medyasında önemli yer bulan sevgili Hakan Şükür'ün o güzel düşüncesine ve önerisine Diyarbakırspor ve Diyarbakırspora gönül verenler adına,halkımız adına çok teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönül isterdi ki maddi imkanlar sağlanması durumunda Diyarbakırspor'un kendi emeği ve gücü ile şampiyonluk mücadelesi vererek şampiyonluklar yaşayarak süper lig'e çıkmasından yanaydı.Fakat malum Diyarbakırspor üzerinden maddi ve manevi çeşitli haklar sağlamak isteyen ve medyanın gücünü arkasına alıp kısa sürede bir yerlere gelmek isteyen bazı iş bilmez yöneticiler ve klüp başkanlarının düşüncelerinden dolayı Diyarbakırspor çöküşe uğratılmıştır.

1975-1976 sezonundan itibaren her yıl bir üst lig çıkan Diyarbakırspor, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinden 1'nci lige çıkan ilk takım ünvanını alan Diyarbakırspor gösterdiği bu başarı ile Dünya futbol tarihine geçmiş, Dünya futbol tarihinde bu başarıya Diyarbakırspor'dan sonra İngiltere'nin Notthimgham Forest takımı ulaşmıştır.Fakat bu defa Diyarbakırspor 4 yılda adeta Dünya rekoru kırarak süper lig'den amatöre kadar düşmüştür.

Hatırlanacağı üzere 26 Haziran 2009 tarihinde yapılan kongre de görev süremin dolmasına 2,5 yıl süre var iken bıraktığım klüp başkanlığımda Kongre salonunda yaptığım konuşmada, Çetin Sümer yönetimi ve ondan sonra gelecek yöneticilerin Diyarbakır'sporu uçuruma götüreceklerini ve 4 yılda Diyarbakırsporun amatöre kadar düşürüleceğini beyan etmiştim.Bu konuşmalarım yazılı ve görsel medyada da kayıt altındadır ve o gün kongre salonunda bulunan herkes te buna şahittir.

Bu nedenle Türkiye'nin gelmiş olduğu bu sıcak barış ortamından sonra Sayın Başbakan ve hükümet yetklilerinin müsait olduğu uygun günlerde, gerek Diyarbakır, gerekse bölge futbolunun geldiği noktada çözüme kavuşması, yarınlara spor anlamında umutla bakması ve spor sevgisinin tüm bölge halkıyla beraber Türkiye ve Dünya ile paylaşılması açısından bir akil insanlardan oluşan futbolu bilen,geçmişte bilgi birikimi olan,adeta bir elin parmaklarını geçmeyen insanların bir araya gelmesiyle bir komisyon oluşturulmasını düşünüyorum.

Sevgili Hakan Şükür'ün bu güzel düşüncesine,bu güzel mesajına Diyarbakır'da yaşayan bir insan ve 25 yılını Diyarbakırspor'un çeşitli kademelerinde Diyarbakır'a hizmet eden bir fert olarak çok önemsiyorum kendisine teşekkürlerimi ve şükranlarımı iletiyorum. İnşallah bu konu kısa sürede ve öncelikle Sayın Başbakan nezdinde bir çözüme kavuşturulur ve müjdeli haberi Diyarbakır halkı olarak bizlerde duymak isteriz.

Yine bildiğiniz gibi Şampiyonluk kutlamalarında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçından önce dönemin spordan sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Nafiz Özak ve Sayın Tarım Bakanı Mehdi Eker ve de tüm katılan davetlilerin huzurunda Kayseri Kadir Has stadının 33 bin kişilik projesinin aynısının Diyarbakır'a yapılması konusunda aldığım sözlerden sonra bu stadın Diyarbakıra da yapılacağı müjdesini vermiştim.Fakat gelinen süreçte Diyarbakırspor amatöre kadar düştü,Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç'ın iki hafta önce Diyarbakır'da yapmış olduğu açıklamada Diyarbakır'ımıza 33 bin kişilik stadyum sözüne inancımız sonsuzdur,kendilerine bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum.Ama biliyorsunuz bir şarkı sözü var ''neyleyim sarayı, neyleyim köşkü, içinde sen olmayınca'' İşte yapılacak stadyumlar ne kadar büyük olursa olsun içinde milyonların sevgilisi Diyarbakırspor yoksa içimizde bir burukluk oluşur.''

Yakut, sözlerinin sonunda, ''Türkiye futbol tarihinde isim hakkının başka kulübe verilmesi ile ilgili örneklerin bulunduğunu vurgulayarak,Uzun yıllar yaptığımız çalışmalar neticesinde Diyarbakır 33 bin kişilik stadyuma kavuşuyor. Bu muhteşem stadyumun yer alacağı Diyarbakır'ın Süper Lig'de mutlak suretle takımının yer alması gerekiyor. Bu öneri gerçekleşmezse dahi Diyarbakırspor'un Süper Lig'e çıkarılması için gerekli destek sunulmalıdır. Bir kez daha Sayın Hakan Şükür'e gündeme getirdiği öneri için teşekkür ediyorum. Bu konuda üzerime düşen görevi yerine getirmeye hazırım" diyerek sözlerini noktaladı.
 

Diyarinsesi.Org

HABERE YORUM KAT

1 Yorum