1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yakut ve Bedri Ayseli'den yeni Valiye hoşgeldin ziyareti
Yakut ve Bedri Ayseli'den yeni Valiye hoşgeldin ziyareti

Yakut ve Bedri Ayseli'den yeni Valiye hoşgeldin ziyareti

DİYARBAKIR - Diyarbakır'a atanan yeni Vali Hasan Basri Güzeloğlu'na ziyaretler sürüyor.

A+A-

Diyarbakır Valisi  Güzeoğlu'nu bugün spor ve sanat dünyasından önemli isimler ziyaret ederek hayırlı olmasını temenni ederek hoşgeldin ziyaretinde bulundular.

Diyarbakırspor'u görev aldığı her dönemde başarıdan başarıya koşturan, Yeşil-Kırmızılı tarihe adını altın harflerle yazdıran Efsane Başkan Dr.Abdurrahman Yakut ve Diyarbakır'ın yetiştirdiği sesiyle dünya çapında üne kavuşan ses sanatçımiz Bedri Ayseli ile birlikte  il Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nu ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Vali Güzeloğlu'nun çok sıcak ilgiyle karşıladığı konuklar, hoşgeldin diyerek, yanlarında getirdikleri üzerinde Vali Güzeloğlu'nun adının işlendiği Türkiye haritası desenli bir halı hediye ettiler.

2009 yılında Diyarbakırspor'u direk süper lige taşıyan isim olan, kent sporunda efsaneleşen Dr.Abdurahman Yakut ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Sayın Vali Güzeloğlu'nun Diyarbakır gibi çok önemli ve kadim kentimize atanması bu kent adına büyük bir şanstır. dedi.

Yakut, çok uzun yıllardır kesintisiz olarak önemli kentlerde Valilik görevinde bulunan Güzeloğlu'nun görev yaptığı kentlerde ki hizmetlerinden övgüyle bahsederek ayrıca spora çok yakın biri ve bölge insanı olması nedeniyle Diyarbakır'a çok büyük hizmetleri olacağını ifade etti. Yakut, Diyarbakır kentinin Türkiye'de her zaman gündemde olan bir kent olduğunu ifade ederek, "Sayın Valimize tüm halkım ve hemşehrilerim adına hoşgeldin" diyorum. dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum