1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Yakut Diyarınsesi.Org'u ağırladı
Yakut Diyarınsesi.Org'u ağırladı

Yakut Diyarınsesi.Org'u ağırladı

Diyarbakırspor eski klüp başkanı Dr.Abdurrahman Yakut Diyarınsesi.Org yönetim kurulu üyelerini ağırladı.

A+A-

Konuklarını samimi bir şekilde ağırlayan Abdurrahman Yakut, adeta eski günlere geri pas yaparcasına Diyarbakırspor'un geçmiş yılları ve şu an ki mevcut durumu hakkında görüşlerini dile getirdi.

Yakut ve Diyarınsesi.Org yönetim kurulu arasında sıcak bir ortamda gerçekleşen sohbette Diyarbakırspor'un şaşaalı günleri bir kez daha yad edilip klübün 4 yıl içinde nereden nereye geldiği de tartışıldı.

Diyarbakırspor eski klüp Başkanı Dr.Abdurrahman Yakut, "kulübün bu günlere geleceği çok önceden belliydi" dedi.

Dr.Abdurrahman Yakut şunları söyledi: "Bakın gelinen bu durum hiç sürpriz değil, bunların olacağını ben bundan daha 4 yıl önce 26.Haziran 2009 tarihinde yapılan kongre salonunda söylemiştim. Sorunlara el atılmassa kulübün sonunun hüsran olacağını dile getirmiştim.Hatta o günkü demecim Diyarinsesi.org sitenizde mevcuttur. O günkü demecimde klübe bu haliyle yönetim bulunsa bile, kimse bu yükün altından kalkamaz. Seneye 2,sonra 3.lig, arkasından amatöre kadar gider. Bunuda herkes iyi bilsin demiştim.

Düşünebiliyormusunuz sizin tırnaklarınızla süper lige taşıdığınız kulübünüzün başkanlığını bırakırmısınız? Böyle bir şey olabilir mi?. Evet ben bırakmak zorunda kaldım. Çünkü destek olmassa, kulübün büyük bir kaosa, bataklığa sürükleneceğini görüyordum. Az buçuk bu işleri bilen, anlayan herkes bunu çok rahat görebilirlerdi. O tarihlerde kongre öncesi herkese, tüm siyasetçilere, belediyelere, sivil kuruluşlara seslendik. "Gelin destek verin. Bu yükün altından tek başıma kalkamam," diye gazetelerde boy boy açıklamalar yaptım. Kimseden ses çıkmadı.

Şampiyon olduğumuz yıl, o kadar çok sıkıntı yaşadık ki, bunları bir Allah, bir de benim yanımda olanlar ve sizler çok iyi bilir ve hatırlarlarsınız. Evime, çocuğumun aracına kadar icralık oldum. Şahsi olarak cebimden harcadıklarımın dışında, kesmiş olduğum şahsi çeklerden dolayı dava dava dolaştık. Az kalsın içeri bile düşecektik.

Allaha çok şükür bunların hepsini atlattık. Kulübü de süper lige taşıdık ve dört yıldan sonra Diyarbakırspor şimdi amatör kümeye düştü,dört yıl önce söylediklerim çıktı,keşke haksız çıksaydım dediğim anları çok yaşadım,sonuçta futbol klüpleri ehil yönetimlerce idare edildiği vakit proğramlı ve geleceğe yönelik planlı çalışmalarla ileriye götürülebilir,ne yazık ki son 4 yılda bunların hiç biri yapılmadı ve Diyarbakırspor dibe vurdu.''

Abdurrahman Yakut'un Diyarinsesi.Org yönetim kurulunu ağırladığı görüşmenin sonunda, Yakut konuklarına sürpriz yaparak 2008-2009 futbol sezonunda kendisinin başkanlığında şampiyon olup Süper Lig'e yükselen Diyarbakırsporlu futbolcuların Diyarinsesi.Org adına imzaladıkları Yeşil-Kırmızı formayı hediye etti.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum