1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yakılan okullar tekrar eğitim veriyor
Yakılan okullar tekrar eğitim veriyor

Yakılan okullar tekrar eğitim veriyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 7-8 Ekim tarihlerinde kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından molotofkokteyli atılarak yakılan 12 okul, yapılan tadilatın ardından tekrar eğitime başladı.

A+A-

Silvan'da 7-8 Ekim tarihlerinde Kobani'deki olayları protesto gösterileri sırasında kimliği belirsiz kişiler, 12 okula molotofkokteyli atarak kullanılamaz hale getirmişti.

Yakılan, hasar gören ve yağmalanan Okulların tadilat çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Silvan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ensari, "Silvan'da çıkan olaylarda 14 Nisan Anaokulu molotoflu saldırı sonucu çıkan yangında kullanılamaz hale gelmişti.

İvedi bir şeklide onarım ve tadilat çalışmasını başlatarak eğitim öğretime devam ettik. Yine ilçe merkezinde bulunan Silvan Atatürk İlk ve Ortaokullu, Malabadi Anadolu Lisesi, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu, Feyzi Çakmak İlkokulu, Mehmet Adil Kepolu İlkokulu, Silvan Yatılı Bölge İlkokulu, Kız Meslek Lisesi, ve Sağlık Meslek Lisesi'ne de molotoflu saldırıda bulunulmuştu.

Yönetici arkadaşlarımız, öğretmenler ve okul müdürleriyle birlikte hasar gören okullarımızda gerekli tadilat çalışmaları yapılarak, okullarımızı eğitime kazandırdık. Ancak daha sonra Dicle Anaokulu ile Yukarıveysi Köy İlkokulu kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yağmalandı. Gerekli çalışmaların ardından bu iki okulumuzda da eğitim ve öğretime hiç ara vermeden devam ettik. Şu anda hiç bir okulumuzda eksiğimiz bulunmamakla beraber eğitime hızlı bir şekilde devam etmekteyiz" dedi.

(İHY-YRT-MK-Y)

HABERE YORUM KAT