1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yakalanma kararı bulunan koca ölü bulundu
Yakalanma kararı bulunan koca ölü bulundu

Yakalanma kararı bulunan koca ölü bulundu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesi Çayırdere köyünde ölü olarak bulunan kadın için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca kocası hakkında yakalama kararı çıktı. Olayla ilgisi olduğu iddia edilen koca ağaca asılı olarak bulundu.

A+A-
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Ergani Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen 2015/1145 soruşturma numaralı dosya kapsamında 21 Mayıs 2015 tarihinde olay ile ilgisi olduğu iddia edilen Hacer Aladak'ın eşi Musa Aladak, hakkında Nöbetçi Ergani Sulh Ceza Hakimliği'nce tutuklamaya yönelik yakalama kararı verilmiştir.
 
Nöbetçi Ergani Sulh Ceza Hakimliğinin yakalama kararına istinaden İlçe Jandarma Ekiplerince yapılan arama ve yakalama faaliyetleri sonucunda, 23 Mayıs 2015 tarihinde Musa Aladak, Ergani ilçesi Çayırdere köyü Yukarı Şeyhan dere yatağı Pire mevkinde bir ağaca asılı olarak bulunmuş olup, cesedi Ergani Devlet Hastanesinde yapılan ilk incelemesinin ardından Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna otopsi yapılmak üzere gönderilmiştir. Ergani Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın safahatı ve sonucu ile yapılan otopsi sonrası kesin ölüm nedeni hakkında ayrıca bilgi verilecektir” denildi.
 
 
(ÖK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT