1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağmursuyu şebeke çalışmaları denetlendi
Yağmursuyu şebeke çalışmaları denetlendi

Yağmursuyu şebeke çalışmaları denetlendi

DİYARBAKIR - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, yağmursuyu ve kanalizasyon şebekesi inşaatının Diclekent etabını denetleyerek, çalışmaların seyri hakkında bilgi aldı.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her yağış sonrası eksikliği daha iyi anlaşılan yağmursuyu şebekesi ile kanalizasyon şebekesi çalışması kapsamında 8 ekiple tüm yolları kazdı.
 
Yağmursuyu ve kanalizasyon hattı döşemeye devam eden ekipler Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, tarafından denetlendi. Anlı, çalışmalar hakkında Diyarbakır Su Kanalizasyon İşleri (DİSKİ) Genel Müdürü Zülküf Karatekin ile Yatırım ve inşaat Daire Başkanı Harun Vural'dan bilgi aldı.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, şimdiye kadar 45 kilometre yağmursuyu, 85 kilometre de kanalizasyon şebekesi döşendiğini söyledi. Anlı, "22 kilometre yağmursuyu, 28 kilometre kanalizasyon şebekesinin döşenmesiyle çalışmalar tamamlanacaktır. Böylece yolların her yağış sonrasında göle dönmesinin önlenmiş olacağız" dedi.
 
DİSKİ Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Harun Vural ise yağmursuyu için bin milimetre, kanalizasyon şebekesi için ise 600 milimetre çapında hatlar döşendiğini belirtti. Vural, "Zeminin kayalık olmasından dolayı çalışmalar ağır ilerlemektedir. Çalışmaların 20 gün içinde bitirilecektir. Diclekent Bulvarı'nda her iki caddeye yağmursuyu ızgaraları attık. Oluşabilecek herhangi bir yağış durumunda yolların su altında kalmayacaktır" diye konuştu.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT