1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Yağmur ve sel uyarısı
Yağmur ve sel uyarısı

Yağmur ve sel uyarısı

Meteoroloji, Güneydoğu'da yarın akşam saatlerine kadar beklenen kuvvetli yağış nedeniyle vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

A+A-

Güneydoğu'da dün akşam saatlerinden itibaren başlayan kuvvetli yağış yaşamı olumsuz yönde etkilerken, Meteoroloji vatandaşları sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

YAĞMUR VE SEL GELİYOR

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, bölge müdürlüğü sorumluluk sahasındaki Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Şırnak ve Şanlıurfa'da dün akşam saatlerinden itibaren başlayan ve bugün devam etmesi beklenen kuvvetli yağış yaşamı felç ediyor.

VATANDAŞ UYARILDI

Yağışın Diyarbakır, Batman ve Siirt'in kuzey ilçeleri ile Şırnak'ta karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur şeklinde düşeceği kaydedilen açıklamada, yağmur ile toz taşınımı da beklendiği, bu nedenle ani sel, su baskını, çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi oluşabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği belirtildi.

SİLVAN TESLİM OLU

Sağanak Yağış Silvan'ı Esir Aldı

Silvan ilçesinde etkili olan yağmur, vatandaşları zor durumda bıraktı.  Silvan'da su birikintisine neden olan etkili yağış, vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu. Silvan'da altyapı sorunu olduğunu belirten Karabehlülbey Caddesi esnafı Çetin Tayar, "Dağdan gelen su ilçede bu tür durumların oluşmasına neden oluyor. İlçede olan altyapı eksikliği de bu tür durumlara davetiye çıkarıyor. Böyle bir durumla ikinci kez karşılaşıyoruz. Yetkililerin bu duruma bir an önce çözüm bulması gerekiyor" dedi.

HABERE YORUM KAT